Xiaomi Redmi Note 7 vs Xiaomi Mi 8 Lite vs Honor 10 Lite vs Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Hi Technology

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sizlere bir kaç sorum olacaktı. 1000-2000 TL civarında bir telefon almayı düşünüyorum lakin karar veremedim. 1300 TL'ye X telefonunu alıp bütçemi zorlamadan da idare edebilirim 1800 TL'ye T telefonunu alıp bütçeyi de zorlayabilirim. Bazı telefonları aşağıda listeliyorum aradaki fiyat farkınıda dikkate alarak yorum yaparsanız veya öneri yaparsanız sevinirim. Saygılar...

• Xiaomi Redmi Note 7 (1900 TL - İthalat Garantili) 64/4
  • Xiaomi Mi 8 Lite (1800 TL - İthalat Garantili) 64/4
  • Honor 10 Lite (1500 TL - Honor Türkiye Garantili) 32/3
  • Samsung Galaxy M20 (1580 TL - Samsung Türkiye Garantili) 32/3
  • Xiaomi Redmi Note 6 Pro (1650 - İthalat) 64/4
Huawei (HONOR) firmasına yapılan ambargo ileriye dönük bir etkileme yapabilir onuda dikkate alın lütfen...

Son düzenleme:
Aralarında Redmi Note 7 tercih edilmeli kesinlikle. Ama yine de önceliklerinizi belirtirseniz ona göre karşılaştırma yapabiliriz hocam. Sizin için batarya performansı mı önemli, kamera mı önemli, işlemci performansı mı önemli, görünüş mü önemli?

Bu telefonlar dışında bu fiyat aralığında öneriniz varsa da yazın lütfen. Önceliğim her açıdan orta seviye olabilmesi açıkçası. Kamera çok güzel olup bataryası ortanın altında kalması bir eksi benim için. Kısacası F/P ürünü olabilmesi. Özellik bakımından en iyi redmi note 7 olabilir ancak fiyat olarak 400 TL'lik bir farkı var diğerlerine oranla, bu farka değer mi?

Rrdmi Note 7 Xiaomi Türkiye Garantili(GENPA) veya KVK garantili 2000₺ fiyat secenegini secmeniz daha mantikli. Mi 8 Lite icin sebeke cekmeme sorunu olabiliyor zaten. WP mesajlari gecikme vb. sorunlar olabiliyor. Ayrica centik tasarimli Xiaomi telefonlarda üst durum çubuğunda bildirim görünmemesi sorunu olabiliyor. Bence onemsiz bir sey ama ROM atarak sorun duzeldigi soyleniyor. Bence Note 7 tercih etmelisiniz. Telefonu yaklaşık 2 aydir kullanıyorum. Merak ettiginiz sorular varsa cevaplayabilirim.

forumlarda işlemci desteği olmadığından veya optik görüntü sabitleyici olmadığından çekim kalitesinin yüksek olmadığını yazmışlardı bende onu kullanıyorum ama performans olarak gayet iyi seviyesinin en iyisi diyebilirim.
48 megapiksel kamera öyle abartılacak kadar iyi fotoğraf çekmiyor, o biraz reklam işi. Redmi Note 7'yi geçenlerde anneme aldım, güzel bir telefon ama dediğim gibi 48MP olayına pek kanmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı