Xiaomi Redmi Note 8 Pro telefon yavaşlamaya başladı

KNSRI

Hectopat
Arkadaşlar telefonu yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve şuana kadar hiçbir sorun yaşamamıştım. Oldukça da memnundum. Son gelen güncellemeler ile telefonum çok ısınmaya ve kasmaya başlamıştı. Bu kasma ve ısınma olayı anlık bir şekilde oluyordu. Aniden telefon kitleniyor ve çok fazla ısınmaya başlıyordu. İşlem yapmak imkansız hale geliyordu. Olayı biraz araştırınca 6 GB RAM'in 5.3'nü kullanıldığını gördüm. Telefonda boş 0.7 RAM olduğundan dolayı telefon aşırı ısınıyor ve takılmalar meydana geliyordu. Yaptığım birkaç işlem ile RAM'ı 3GB'a kadar yükseltebildim. Ama geriye kalan 3GB RAM nerede kullanılıyor hiç bilmiyorum. Artık telefon ısınmıyor ve kasmıyor fakat bazen oyunlarda takılmalar oluyor. Eskiden asla kasma olmaz oyunları Full ayarlarda oynardım. Telefonu fabrika ayarlarına alsam bu sorun düzelir mi? Telefonun yedekleme özelliği var mı? Çünkü telefonda birçok belge ve resim var gitmemesi lazım. Not: Telefonda 80GB boş alan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları bir bilgisayara ya da harici belleğe aktarın ve telefonu sıfırlayın.
Cihaz arkada çalışan uygulama ve servislerden şişmiş sanırsam.

Önceki sürüm çok güzeldi ama nasıl dönecez ki benim tel yurt dışı imail li fabrika ayarlarına gittim imaili gitti. Komple yazılım yuklettim

Geri
Yukarı