Xiaomi Redmi Note 9 IMEI'si tuşlu telefon çıkıyor

zyigit

Centipat
Daha fazla  
Cihazı arkadaşın telefoncu bir akrabasından aldım, IMEI atılmış yurt dışı cihazı olduğunu söyledi ve ciddi anlamda ucuz fiyata aldım. Arkadaşımda Redmi Note 9 kullanıyor ve ona yeni bir güncelleme gelmiş. Cihazımda da bazen gariplikler hissediyorum kamerası arkadaşımınkine göre daha farklı. Nedeni nedir bunun? Cihazımda farklı olan şey nedir? Yurt dışı cihazı mı cidden? IMEI sorguladığımda eski model bir tuşlu telefon çıkıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.55.30.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.55.30.jpeg
    48,5 KB · Görüntüleme: 113
  • WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.09.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.09.jpeg
    62,6 KB · Görüntüleme: 106
  • WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (3).jpeg
    55,1 KB · Görüntüleme: 124
  • WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (2).jpeg
    55,1 KB · Görüntüleme: 184
  • WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.08 (1).jpeg
    50,2 KB · Görüntüleme: 98
  • WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.07.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-25 at 19.54.07.jpeg
    44,3 KB · Görüntüleme: 109
hocam ime atılan telefonlarda cidden garip sorunlar oluyor benim telefonda parmak izi tuşu imei atıldıktan sonra çalışmıyordu sonra kamerası durudurldu hatası veriyordu sürekli, ve e nönemliside ime atılan telefon kendi kendine güncelleme almaz sizin uygun ve güncel rom dosyasını indirip telefonunuza kurmanız gerek bunu yaparken imei tekrar düşebiliyor işin özü imei atılan telefonlar stabil çalışmıyor ben kullanıyorum ve asla tavsiye etmiyorum

hocam ime atılan telefonlarda cidden garip sorunlar oluyor benim telefonda parmak izi tuşu imei atıldıktan sonra çalışmıyordu sonra kamerası durudurldu hatası veriyordu sürekli, ve e nönemliside ime atılan telefon kendi kendine güncelleme almaz sizin uygun ve güncel rom dosyasını indirip telefonunuza kurmanız gerek bunu yaparken imei tekrar düşebiliyor işin özü imei atılan telefonlar stabil çalışmıyor ben kullanıyorum ve asla tavsiye etmiyorum
Bende de proximity sensörü bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor bende de var bazı sıkıntılar durumum olmadığı için tercih etmek zorunda kaldım. Güncellemeyi manuel indirmek sıkıntı yaratır mı güvenlik konusunda? Güvenli bir işlem mi? IMEI düşerse kendim tekrar atabilir miyim?

Anladım onu da, cihaz cidden orijinal mi? Neden güncelleme gelmedi ki hala?
Gelse dahi yapmayın. Yapıldığı zaman IMEI gidiyor

Bende de proximity sensörü bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor bende de var bazı sıkıntılar durumum olmadığı için tercih etmek zorunda kaldım. Güncellemeyi manuel indirmek sıkıntı yaratır mı güvenlik konusunda? Güvenli bir işlem mi? IMEI düşerse kendim tekrar atabilir miyim?
Tekrar atma işi biraz sıkıntılı hocam

Gelse dahi yapmayın. Yapıldığı zaman IMEI gidiyor

Tekrar atma işi biraz sıkıntılı hocam
12.5.4 kullanmaya mahkum muyum o zaman... 2500 liraya almıştım 15 günlük nerdeyse sıfır denilebilecek cihazı değmiş mi sence yoksa mantıksız bir alışveriş mi olmuş benim adıma?

hocam kafaya koyarsanız yaparsınız ama sanıldıgından zor bir işlem, ve ben yaptım hocam kendi kendine telefon güncellemesini yapar sandım ama telefon güncelleme yaparken açılmadı dedigim gibi güncellemeyi sizin elle yapmanız gerek kedni kendine güncelleme almaz telefonunuz fastboot vb toolar kullanarak yükleye bilirsiniz en güncel sitemi ama ime düşerse tekrardan ime atmak gerek ve ime atılırkende telefon rootlanıyor telefon birazda bu yüzde stabil çalışmıyor

12.5.4 kullanmaya mahkum muyum o zaman... 2500 liraya almıştım 15 günlük neredeyse sıfır denilebilecek cihazı değmiş mi sence yoksa mantıksız bir alışveriş mi olmuş benim adıma?

Hayır gözle görülür bir şekilde kardasın. O fiyata o telefonu alabilmişsin eğer kullanımında bir sorun çıkmıyor ise güncellemenin pek bir mantığı yok has diyelim ki geldi sende yaptın IMEI gitti o zaman aldığın arkadaşa götürürsün tahmini 250 300 TL civarı tekrar atar

Geri
Yukarı