Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64GB vs 128GB

Mi 9T kullanıyorum. MicroSD girişi olmadığı için 128 GB modeli almıştım.
Hafızanın dolu olduğu seni yanıltmasın, çok fazla gereksiz videom var.

Sen hafıza kartıyla da kullanabilirsin ancak telefonu depolama olarak da (foto+video) kullanacaksan 128 GB modeline tercih etmelisin. Hafıza kartlarına nazaran çok daha hızlı veri aktarımı yapabiliyorsun.

Screenshot_2020-07-05-20-47-40-293_com.android.settings.jpg

Bence de M31 daha alınası, batarya büyüklüğü ile Super Amoled ekran birleştiğinde uzun bir kullanım sağlar. Super Amoled'in avantajlarından biri siyah rengi vermemesi. Bazı site ve uygulamalarda koyu - karanlık modlarda Amoled ibaresini görmüşsündür, Amoled ekranlar simsiyah renkleri güç harcamadan gösteriyor. Telefonu kapattığındaki ekran siyah ya hani, Amoled'lerde de o simsiyah kısımdaki ışık veren paneller kapanıyor. Görüntü olarak daha doğal bir siyah oluşuyor ve batarya ömrüne katkıda bulunuyor.

Ekranı Oled, Amoled veya Super Amoled telefonlarda Always On Display bulunmasının temel sebebi de bu. Sadece saatin bulunduğu kısım güç harcıyor, diğer kısımlar simsiyah olduğu için ışık veren paneller kapatılıyor. En az enerji tüketimi ile telefonun sürekli açık kalması sağlanıyor. Oled, Amoled veya Super Amoled olmayan telefonlara da bazı uygulamarla Always On Display eklenebiliyor fakat simsiyah kısımlarda bile enerji harcandığı için batarya hızlıca bitiyor.

Eskiden Samsung telefonlar bu Super Amoled'e güvenilerek çok düşük boyutta bataryalarla üretilirdi. Çoğu bir günü rahatlıkla çıkarırdı. O zamanki telefonlardan
biri olan C5 Pro, 1 günü rahatlıkla çıkarıyor hatta ertesi günün öğlenine kadar bitmiyordu üstelik bataryası sadece 2600 mAh idi. M31 aynı ekran teknolojisini kullanıyor üstelik bataryası 6000 mAh. Mi 9 Pro yerine kesinlikle tercih ederim.

Başka bir tavsiye ettiğim telefon ise Realme 6. Bataryası M31 kadar devasa olmasa da işlemcisi, RAM ve depolama kapasitesi hiç fena değil. Bataryası da 2 günü çıkarıyor benimkinin. Azımsanacak bir süre değil.

Bul kısmından geçmiş mesajlarına baktım, neredeyse hep konu dışındasın. Ara sıra bu tür konulara gelip gereksiz şeyler yazıyorsun. Mesela burada "tuhaf konu çok kullanıyorsan 128 al yoksa 64" demişsin, konu sahibi bunu bilmiyor mu da gelip burada konu açıyor? Eskiden kullandığın profil fotoğrafı da kişiliğini az çok ifade ediyor, neredeyse hiç yararlı bir şey yazmıyorsun. Bilmediğin konularda mesaj yazmamak en iyisi, ben gereksiz mesaj atmak yerine okuyup bilgi almayı tercih ediyorum, tavsiye ederim.

Geri
Yukarı