Xiaomi Redmi Note 9 Pro kasıyor

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Telefonu yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Son zamanlarda çok kasmaya ve ısınmaya başladı. Virüs taraması yapıyorum bir sorun yok görünüyor. Düzenli olarak önbelleğimi temizliyorum. 14-15 GB boş hafıza var. Sebebi ne olabilir?

Çok sık şarj ettiysen, şarjdayken oyun falan oynadıysan bataryayı çok çabuk bitirmiş olabilirsin. Batarya hatrı sayılır derecede öldüğü zaman donmalar başlıyor genelde.
Yeni bir güncelleme geldiyse bundan da olmuş olabilir.

Ben de Redmi Note 9 Pro kullanıyorum, ilk çıktığında almıştım ve bu zamana kadar ufak tefek yazılım bugları dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım. Size önerim dosyaları senkronize edip telefona format atmanız.

Nasıl mı format atacaksınız; telefonu güç düğmesine basılı tutarak kapatın, telefonu kapattıktan 1 dakika sonra sesi kapama tuşu ile güç düğmesine ekranda Redmi yazısını görene kadar basılı tutun, ardından boot menüsü önünüze gelecek. Oradan wipe data seçeneğine gelin ve onaylayın.

(Not: Boot menüsünde ses açma-kapama tuşları yukarı aşağı hareket etmenizi sağlar, güç tuşuna basmak da onaylamayı sağlar. Dokunmatik çalışmazsa sinirlenmeyin diye belirtmek istedim.)

(Not 2: Telefonunuzu geceleri kapalı tutmak telefonu büyük ölçüde hızlandırır.)

Benim telefonum Redmi Note 8 Pro arada bir bende de oluyor, telefon hiç kapanmadığı için kasmaya başlıyor. Yeniden başlatın sorununuz büyük bir ihtimalle düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı