Xiaomi Redmi Note 9 Pro'yu iade etmeli miyim?

Üzüldüm adınıza. Bende Redmi Note 9 Pro sahibiyim ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ürünü iade edin ve sorunlu olduğu iletin iade almak zorundalar yoksa tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz diye düşünüyorum.
Telefonun wi-fi hızının düşük olması gibi bir sorun yok mu sizde de? İnternetten araştırdığımda wifi sorunu yaşayan kişilerin çok olduğunu farkettim. Başka bir telefonla karşılaştırdığımda daha yavaş olduğunu görebiliyorum.

P 40 Lite almayı düşünüyorum, bundan önce de Huawei kullanıyordum ve memnundum fakat telefonun eskimesi sebebiyle elimde kalmaması için telefonu satıp bu telefonu aldım. Beklentilerim vardı fakat bu beklentilerin hepsini karşılamadı ne yazık ki.
Ben de note 9 pro kullanıyorum, sıkıntım yok. Geçenlerde yarım saat p40 lite kullanma fırsatım oldu. Ergonomi açısından p40 lite daha iyi diye düşünüyorum hem daha küçük hem daha hafif. Tek elle kavraması daha kolay. Arayüzü miuiden daha hızlıydı. İşlemcisini test edemedim fakat şarjı note 9 pro ya göre çok hızlı gidiyordu. Ben note 9 pro ile ortalama 10 saat ekran süresi elde ediyorum, yoğun kullanımda. kameraya toz kaçmıyor. P40 lite ile ekran olarak hemen hemen aynılar iki telefonun da ekranında sanırım mavi ışık filtresi var, beyazlar sarımtırak bir renkte bembeyaz değil. Kamera olarak note 9 pro bana daha iyi gibi geldi. İkisi de üzmez bence.
Ayrıyetten ben de wifi hız sorunu yaşamadım. Hızım neyse onu alıyorum. 100 mbps 5 ghz modunda stabil alınıyor.
Bir de önemli bir nokta, p40 liteda google hizmetleri yok. Kendiniz elle kurmanız gerekiyor o da orijinali ile aynı olur mu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Telefonun Wi-Fi hızının düşük olması gibi bir sorun yok mu sizde de? İnternetten araştırdığımda Wi-Fi sorunu yaşayan kişilerin çok olduğunu fark ettim. Başka bir telefonla karşılaştırdığımda daha yavaş olduğunu görebiliyorum.

Aldığınız ürün sıkıntılı sanırım, iade etmenizde fayda var.

Telefonumu alalı 1 hafta olmadı. Aldığım anda kamerasına ışık tutarak baktım ve kamerasında toz bulunduğunu fark ettim. Birkaç sorun daha var: Wi-Fi bağlantı hızının çok düşük olması, kamerasının toz sorunu ile birlikte iyi olmaması ve yazılımsal problemleri... Yani durum böyle olunca beklentisi olan insanda soğuyor telefondan, özellikle 3000 TL'lik bir telefon olmasından dolayı. Bu sebebiyetle bende telefonu iade etmek istedim ve satıcıya iade etmek istediğimi bildirdim (mesafeli satış sözleşmesi). Satıcı eğer telefonu kurmadiysam telefonu faturası ile kargoya verip gönderebileceğimi fakat kurduysam iadeyi kabul etmeyeceklerini söylediler. Ben doğal olarak telefonu çoktan kurmuştum. Acaba telefonu sıfırlayıp, telefonun kutusu ile sıfırdan ayırt edilemeyecek bir şekilde göndersem iadeyi kabul eder miler? Hadi kargocu iadeyi diyelim ki aldı verdi kargoya da ya telefonu kurdugumu anlayıp parayı iade etmezseler, yani biliyorum tüketici hakem heyetine başvurursam her türlü iade sorunsuz şekilde gerçekleşir fakat o işlere karışmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bu telefonu iade edebilirsem p 40 Lite almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nelerdir?

3000TL'ye Samsung M31 alabilirsiniz arkadaşım kullanıyor gayet memnun şu an Trendyol'da 2799 Amazon'da 2796TL kargo bedava Amazon Prime'da alırsınız hem bence iade edin.

Ben de note 9 pro kullanıyorum, sıkıntım yok. Geçenlerde yarım saat p40 lite kullanma fırsatım oldu. Ergonomi açısından p40 lite daha iyi diye düşünüyorum hem daha küçük hem daha hafif. Tek elle kavraması daha kolay. Arayüzü miuiden daha hızlıydı. İşlemcisini test edemedim fakat şarjı note 9 pro ya göre çok hızlı gidiyordu. Ben note 9 pro ile ortalama 10 saat ekran süresi elde ediyorum, yoğun kullanımda. kameraya toz kaçmıyor. P40 lite ile ekran olarak hemen hemen aynılar iki telefonun da ekranında sanırım mavi ışık filtresi var, beyazlar sarımtırak bir renkte bembeyaz değil. Kamera olarak note 9 pro bana daha iyi gibi geldi. İkisi de üzmez bence.
Ayrıyetten ben de wifi hız sorunu yaşamadım. Hızım neyse onu alıyorum. 100 mbps 5 ghz modunda stabil alınıyor.
Bir de önemli bir nokta, p40 liteda google hizmetleri yok. Kendiniz elle kurmanız gerekiyor o da orijinali ile aynı olur mu bilemiyorum.
Ben kamera da sadece RAW çekim çekim yaptığım için kamerasına toplayacağı ışık miktarı benim için çok önemli, P 40 Lite'ın diyafram açıklığı daha iyi olduğu için o daha iyi bana göre. Yani yazılımsal olarak kameraya bakmıyorum. Şarj konusunda sıkıntım yok, ikiside 1 günü rahat çıkarır diye düşünüyorum. Google hizmetleri olmaması benim için bir avantaj, çünkü telefonun orijinal yani stok uygulamalari olmadığı için telefonda gecikme yaşatan bir hizmet. Yani telefonu alsam da APK olarak da kurman Google hizmetlerini. Aslında benim sorduğum soru eğer iade edersem telefonu, parayı göndermeme ihtimali var mı? Tüketici hakem heyeti ile sonuçlandırmak biraz zamanımı alacağından pek o işe girişmek istemiyorum.

Geri
Yukarı