Xiaomi Redmi Note 9 Pro'yu iade etmeli miyim?

Griffin0

Hectopat
Daha fazla  
Telefonumu alalı 1 hafta olmadı. Aldığım anda kamerasına ışık tutarak baktım ve kamerasında toz bulunduğunu fark ettim. Birkaç sorun daha var: Wi-Fi bağlantı hızının çok düşük olması, kamerasının toz sorunu ile birlikte iyi olmaması ve yazılımsal problemleri... Yani durum böyle olunca beklentisi olan insanda soğuyor telefondan, özellikle 3000 TL'lik bir telefon olmasından dolayı. Bu sebebiyetle bende telefonu iade etmek istedim ve satıcıya iade etmek istediğimi bildirdim (mesafeli satış sözleşmesi). Satıcı eğer telefonu kurmadiysam telefonu faturası ile kargoya verip gönderebileceğimi fakat kurduysam iadeyi kabul etmeyeceklerini söylediler. Ben doğal olarak telefonu çoktan kurmuştum. Acaba telefonu sıfırlayıp, telefonun kutusu ile sıfırdan ayırt edilemeyecek bir şekilde göndersem iadeyi kabul eder miler? Hadi kargocu iadeyi diyelim ki aldı verdi kargoya da ya telefonu kurdugumu anlayıp parayı iade etmezseler, yani biliyorum tüketici hakem heyetine başvurursam her türlü iade sorunsuz şekilde gerçekleşir fakat o işlere karışmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bu telefonu iade edebilirsem p 40 Lite almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nelerdir?

Faturan varsa iade edilir yoksa en yakın servise git sorunu çözsünler. Xiaomi bu sorun için açıklama yapmıştı ona bakabilirsin.

Bende note 9s var babamda almıştım 1 ay oldu bir sorunu yok.

Evet note 9 serisinde bu problemler var ve şöyle birşey söyleyeyim sen wifi ve donanımsal sorunlar olduğunu söylüyorsun telefonu kurmadan bu sorunları anlayamazsın ki ve 14 gün paşa paşa alması lazım yani kısaca ya alıcak yada hakem heyetine başvurup hakkını arıyacaksın.

Uğraşmam diye birşey yok 3000 TL az para değil kolaymı kazanılıyor peşinde durup söke söke alıcaksın.

Yani ben olsam öyle yapardım sanalda tavsiye ediyorum.

Faturan varsa iade edilir yoksa en yakın servise git sorunu çözsünler. Xiaomi bu sorun için açıklama yapmıştı ona bakabilirsin.
Sadece kameradaki toz sorunu için iade etmek istemiyorum. Wi-fi hızı düşük ve yazılımsal problemleri var arayüzde.
Bende Note 9S var babamda almıştım 1 ay oldu bir sorunu yok.

Evet Note 9 serisinde bu problemler var ve şöyle bir şey söyleyeyim sen Wi-Fi ve donanımsal sorunlar olduğunu söylüyorsun telefonu kurmadan bu sorunları anlayamazsın ki ve 14 gün paşa paşa alması lazım yani kısaca ya alacak ya da hakem heyetine başvurup hakkını arıyacaksın.

Uğraşmam diye bir şey yok 3000 TL az para değil kolaymı kazanılıyor peşinde durup söke söke alacaksın.

Yani ben olsam öyle yapardım sanalda tavsiye ediyorum.

Neyse o zaman, kargoya veriyorum sıfırlayıp. Parayı iade etmezseler hakem heyetine başvururum. Ben uğraşamam demedim, sadece o işlere karışmak istemediğimi belirttim. Çünkü bir telefona ihtiyacım var şu an ve hakem heyetiyle iş hallolsa da yine de daha uzun sürecek işim.

Note 9 Pro kamerasına toz kaçıran kronik bir sorunlu telefon. İade edin, Note 8 Pro alabilirsiniz.
P 40 Lite almayı düşünüyorum, bundan önce de Huawei kullanıyordum ve memnundum fakat telefonun eskimesi sebebiyle elimde kalmaması için telefonu satıp bu telefonu aldım. Beklentilerim vardı fakat bu beklentilerin hepsini karşılamadı ne yazık ki.

P 40 Lite almayı düşünüyorum, bundan önce de Huawei kullanıyordum ve memnundum fakat telefonun eskimesi sebebiyle elimde kalmaması için telefonu satıp bu telefonu aldım. Beklentilerim vardı fakat bu beklentilerin hepsini karşılamadı ne yazık ki.
P40 Lite için bir fikrim yok. İnternetten test videolarını izleyip kararınızı verebilirsiniz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı