Xiaomi Redmi Pro Note 8 vs Oppo A9-2020

Graiudus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,
Başlıkta gördüğünüz iki telefondan birini almak istiyorum, kullanan veya bilgisi olan biri sebebiyle birlikte yardımcı olabilir mi?
Xiaomi Redmi Pro Note 8 vs Oppo A9-2020

Ben Note 8 Pro'yu kullanma fırsatına eriştim ve gerçekten çok kaliteli bir telefon olduğunu söyleyebilirim. Size vadettikleri ve yapabildikleri çok fazla. O fiyata sizi hayli hayli tatmin edebilen bir F/P canavarı. Bir tek batarya ve işlemcinin ısınması gibi birkaç ufak kronik problemleri var. Onlarda bu işlemciden dolayı normaldir. Oppo A9 ise sizi gündelik olarak üzmez ama eğer ben oyun oynarım diyorsanız bir iki sene içinde çıkacak mobil oyunlarda Oppo A9 işlemcisi olan SD665 ileriki zaman için yetersiz gelecektir. Kamera günlük kullanımda özel günlerde yeterli gelse de macro ve bokeh efekti Xiaomi kamerası kadar iyi değil. Pil açısından bakarsak 5000 mAh bir zahmet sıkıntısız olsun. Ekrana gelecek olursakta Oppo A9 FHD+ ekranla gelmediği gibi HD+ ekrana o fiyatı vermek ne kadar mantıklı insana sorgulatıyor.

Ben Note 8 Pro'yu kullanma fırsatına eriştim ve gerçekten çok kaliteli bir telefon olduğunu söyleyebilirim. Size vadettikleri ve yapabildikleri çok fazla. O fiyata sizi hayli hayli tatmin edebilen bir F/P canavarı. Bir tek batarya ve işlemcinin ısınması gibi birkaç ufak kronik problemleri var. Onlarda bu işlemciden dolayı normaldir. Oppo A9 ise sizi gündelik olarak üzmez ama eğer ben oyun oynarım diyorsanız bir iki sene içinde çıkacak mobil oyunlarda Oppo A9 işlemcisi olan SD665 ileriki zaman için yetersiz gelecektir. Kamera günlük kullanımda özel günlerde yeterli gelse de macro ve bokeh efekti Xiaomi kamerası kadar iyi değil. Pil açısından bakarsak 5000 mAh bir zahmet sıkıntısız olsun. Ekrana gelecek olursakta Oppo A9 FHD+ ekranla gelmediği gibi HD+ ekrana o fiyatı vermek ne kadar mantıklı insana sorgulatıyor.
Teşekkür ederim yararlı yorumun için.

Redmi Note 8 Pro kullanıcısıyım tam anlamıyla fiyat performans telefonu hatta fiyatının üstünde özelliklere sahip. Pil günlük kullanımımda bazen 2. günü bile çıkarıyor. Oyun performansı güzel fakat detaylı bilgi verebilecek kadar oyun oynamıyorum ama gayet yeterli bir telefon olduğunu söyleyebilirim. Kamerası gayet kaliteli profesyonel olarak ilgilenmiyorsan kamera fazlasıyla yeter . Oppo hakkında bilgim yok maalesef o telefon için bir şey söyleyemem. Genel olarak aklıma bu kadar geldi . Merak ettiğin şeyleri sorabilirsin :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı