Xiaomi Redmi yurt dışı telefon alınır mı?

xSahan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir telefoncuya gittim bana yurt dışı sattıklarını söylediler ve diğer bayilere göre çok daha ucuz bir fiyat önerdiler. Sizce yurt dışı telefon alınır mı? Kötü yanları nelerdir? Yazarsanız sevinirim :)

Garantisi olmuyor dostum ama Xiaomi kendi garanti firması olmadığından dolayı delta gibi servisler kullanıyor onlarda genelde kullanıcı hatası diyip para istiyor. iPhone gibi satış sonrası desteği olmadığı için garantisiz imeili almak mantıklı yarı fiyatına gelen telefonlar var.

Kötü yanlarından biri sistem yazılım güncellemesi yaptığınızda telefon tamir edilmesi/geri dönüşü çok zor bir şekilde çökebiliyor ve bozuluyor. Özellikle yazılım güncellemesinin isminin sonunda "kararlı" yazmayan güncellemelerde böyle oluyor. Bir arkadaşımın başına geldi ve yeni bir telefon almak zorunda kaldı.

Yurt dışı demek, Türkiye'de IMEI kayıtsız kullanım demek, malum yolla IMEI atılır belki ama güncelleme, formatlama yapmak isterseniz, teknik bilginiz yoksa sorun yaşarsınız.
Ayrıca IMEI atılsa bile, aynısını başkasının telefonuna da atabilirler. Çok denk geldim forumlarda, X zaman oldu IMEI gitti, şebeke çekmiyor vs. Diyen. O yüzden güvenilir birini de bulmanız gerek atılması için, alacaksanız telefonu.

Geri
Yukarı