Xiaomi Redmi yurt dışı telefon alınır mı?

xSahan

Femtopat
Katılım
20 Nisan 2021
Mesajlar
24
Arkadaşlar bir telefoncuya gittim bana yurt dışı sattıklarını söylediler ve diğer bayilere göre çok daha ucuz bir fiyat önerdiler. Sizce yurt dışı telefon alınır mı? Kötü yanları nelerdir? Yazarsanız sevinirim :)
 

Agbal5001

Decapat
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
33
Yurt içi kayıt yapılmış ise alınır eğer kayıt yapılmamışsa alınmaz çünkü 2000 TL civarı kayıt ücreti var bildiğim kadarıyla.
 

AsLegolas

Centipat
Katılım
21 Kasım 2020
Mesajlar
1.210
Çözümler
1
Yer
Ayrık Vadi
Garantisi olmuyor dostum ama Xiaomi kendi garanti firması olmadığından dolayı delta gibi servisler kullanıyor onlarda genelde kullanıcı hatası diyip para istiyor. iPhone gibi satış sonrası desteği olmadığı için garantisiz imeili almak mantıklı yarı fiyatına gelen telefonlar var.
 

misscuriosity10

Femtopat
Katılım
23 Kasım 2020
Mesajlar
40
Kötü yanlarından biri sistem yazılım güncellemesi yaptığınızda telefon tamir edilmesi/geri dönüşü çok zor bir şekilde çökebiliyor ve bozuluyor. Özellikle yazılım güncellemesinin isminin sonunda "kararlı" yazmayan güncellemelerde böyle oluyor. Bir arkadaşımın başına geldi ve yeni bir telefon almak zorunda kaldı.
 

Melisa38

Picopat
Katılım
14 Ocak 2021
Mesajlar
445
Çözümler
2
Yurt dışı demek, Türkiye'de IMEI kayıtsız kullanım demek, malum yolla IMEI atılır belki ama güncelleme, formatlama yapmak isterseniz, teknik bilginiz yoksa sorun yaşarsınız.
Ayrıca IMEI atılsa bile, aynısını başkasının telefonuna da atabilirler. Çok denk geldim forumlarda, X zaman oldu IMEI gitti, şebeke çekmiyor vs. Diyen. O yüzden güvenilir birini de bulmanız gerek atılması için, alacaksanız telefonu.
 
Yukarı