Xiaomi router 4A versiyon farkları nelerdir?

camaleddin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Evim 100 Mbps dowload bulunan internet var ve bunu Wi-Fi uzerinde kullanmak için 5 GHz modeme gecmek istiyorum. Arkadasim bana router mi 4A Çin versiyon temin edebilecegini soyledi. Aklimda 2 soru var, aydinlatirsaniz sevinirim. Ilki 4A ve 4A giga version arasinda cok fark var mı ve ne gibi farklar var? İkinci ise global versionla, Çin version arasinda ne gibi farklar var? Simdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Global version ile Çin versiyonları arasında belirgin farklar olmaz. Hatta her şeyi aynıdır. Sadece seri numaraları farklı oluyor. Giga version ise adı üstünde alabileceğin hız 1000mbit oluyor maksimum. Normal versiyon 100mbit verir.
Sen 100mbps hıza sahipsen sıkıntı olmaz, zaten Wi-Fi üzerinde kullanacakmışsın. Benim bu dediğim fark sadece kabloluda. Kablosuzda iki cihaz da 800-900 mbps hızlara çıkabiliyor.

100Mbps internetiniz varsa Giga versiyonu alabilirsiniz. Çin sürümünde arayüzün dilini değiştirmek mümkün değil. Zor da olsa Global firmware kurabilirsiniz ama güncelleme gelirse Çin'e dönebilir.

Giga (Global sürüm) 2 gün önce Hepsiburada'da 127TL'ye satıldı. İndirimleri takip edip ucuza alabilirsiniz. Giga olmayan normal sürümün WAN portu da 100Mbps olduğu için ana modeminizden 80Mbps civarı alabilir o yüzden tüm hızınızı 5G ile dahi alamazsınız.

Bu Router'ın donanımı güzel fakat ben yazılımdan memnun kalmadım. Sözde 6dB antenleri var ama benim Asus DSL-N16 modemimin antenleri (5dB) uzak mesafede bundan daha iyi çekiyor. Stabil OpenWRT sürümü çıktığında kurmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı