Xiaomi router gün içinde sürekli kopuyor

Bence de hocam, çok büyük ihtimal ile o yüzdendir, PC de internet direkt sorunsuz ise, mantık olarak router ayarları ile ilgili olabilir.
Evet hocam öyle diye düşünüyorum, bilen biri gelirse eğer konuya routerı sıfırlayıp tekrar kurulum yaparız ve çözülür muhtemelen.

Cihaza 192.168.31.1 ile giriş yapılıyormuş bilginize.
Olmuyor hocam o bağlantıyla.

Mavi Ethernet kablosunu modeme takınca bilgisayardan gözükmez. Çünkü bilgisayarınızın ip si 192.168.1.x. Tenda V12 modemin ip si 192.168.1.1 .Ben olsam ilk bilgisayara takardım. 192.168.31.1 ile tarayıcıdan bağlanıp bağlanmadığını kontrol ederdim. Router'ı reset gerektirebilir.

Mavi Ethernet kablosunu modeme takınca bilgisayardan gözükmez. Çünkü bilgisayarınızın ip si 192.168.1.x. Tenda V12 modemin ip si 192.168.1.1 .Ben olsam ilk bilgisayara takardım. 192.168.31.1 ile tarayıcıdan bağlanıp bağlanmadığını kontrol ederdim. Router'ı reset gerektirebilir.
Deneyeceğim hocam az sonra.

xiaomi-192168311-enter2.jpg

Alıntıdır.
Kullandığınız bilgisayarda otomatik seçili değil ise bu şekil yaparsınız. Ben araştırdım da biraz.

Eki Görüntüle 1489474
Alıntıdır.
Kullandığınız bilgisayarda otomatik seçili değil ise bu şekil yaparsınız. Ben araştırdım da biraz.
Hocam genel olarak problem bilgisayarla alakalı değil, zaten bilgisayara kabloyu takınca direk modemden bilgisayara geldiği için problem yok, ben önce routera kablo çektim aşağıdaki internetle yukarıdakinin performansı aynı olsun diye, daha sonra bilgisayara çekeceğim ethernet kablosu başka onu da routerdan pc’ye çekeceğim

Geri
Yukarı