Xiaomi şarj aleti başka telefona zarar verir mi?

mustafavemust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an iPhone X kullanıyorum ve Redmi Note 9'un içinden çıkan orijinal bataryayla şarj ediyorum ve sanırım 20W olması lazım. Bu telefona zarar verir mi? Kablonun orijinal olmaması sorun çıkarır mı? Ve telefonu %kaçtan kaça şarj etmem gerekli pil sağlığının iyi olması için. Yeni yeni iPhone kullanmaya başladım ve pek bilmiyorum.

Telefonlarda %90'da şarjdan çıkarmak bataryanın verimliliğini arttırır. Her cihazı kendi şarj aletiyle şarj etmek verimi arttırsa da sahte adaptör veya şarj kablosu değilse sorun çıkarmaz.

Aslında orjinal şarj aleti kullanıyosan pek de zarar vermez ama kullanıcağın şarj aletinin çakma olup olmadığına bak aynı zamanda çok geçmeden yeni bir şarj aleti almalısın aksi takdirde cok uzun süre başka şarj kullanırsan bataryaya zarar verebilir

Arkadaşlar şu an iPhone X kullanıyorum ve Redmi Note 9'un içinden çıkan orijinal bataryayla şarj ediyorum ve sanırım 20W olması lazım. Bu telefona zarar verir mi? Kablonun orijinal olmaması sorun çıkarır mı? Ve telefonu %kaçtan kaça şarj etmem gerekli pil sağlığının iyi olması için. Yeni yeni iPhone kullanmaya başladım ve pek bilmiyorum.

Herhangi bir sorun çıkarmaz.
%15-20 civarından %100'e kadar dolması iyidir her cihazda.

Son zamanlarda çok farklı standartlarda adaptörler çıkmaya başladı. Artık sabit 5V gerilimin ötesinde 9, 11, 12, 24V adaptörler, farklı güç yönetimi sistemleri var. Mutlaka buna karşı bir önlem alınmıştır ama ben yine de bu cihazların çapraz kullanımını önermiyorum.

Son zamanlarda çok farklı standartlarda adaptörler çıkmaya başladı. Artık sabit 5V gerilimin ötesinde 9, 11, 12, 24V adaptörler, farklı güç yönetimi sistemleri var. Mutlaka buna karşı bir önlem alınmıştır ama ben yine de bu cihazların çapraz kullanımını önermiyorum.

Redmi Note 9 adaptörü 18W. X ise maksimum 15W destekliyor. Yine de bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı