Xiaomi şarj aleti başka telefona zarar verir mi?

mustafavemust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an iPhone X kullanıyorum ve Redmi Note 9'un içinden çıkan orijinal bataryayla şarj ediyorum ve sanırım 20W olması lazım. Bu telefona zarar verir mi? Kablonun orijinal olmaması sorun çıkarır mı? Ve telefonu %kaçtan kaça şarj etmem gerekli pil sağlığının iyi olması için. Yeni yeni iPhone kullanmaya başladım ve pek bilmiyorum.

Hocam şöyle paylaşayım umarım okunuyordur

Herhangi bir sorun çıkarmaz.
%15-20 civarından %100'e kadar dolması iyidir her cihazda.

Hocam bir şey daha soracağım. Bazen şarjdan acelem oluyor veya yanlışlıkla çıkarabiliyorum bir anda çekince tam %100 değilken mesela %70ken diyelim onun zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 16

Hocam bir şey daha soracağım. Bazen şarjdan acelem oluyor veya yanlışlıkla çıkarabiliyorum bir anda çekince tam %100 değilken mesela %70ken diyelim onun zararı olur mu?

Çok bir zararı olmaz. Zaten doldur boşalt piller. Bir süre sonra tabii ki ömürleri kısalacak.

3.0A 22.5W orijinal.

ilk olarak şarj birazda olsa kaliteli ve orjinal duruyo
ikinci olarak şarjı 70 deyken fln çekersen pek sıkıntı olmaz ancak bunu sürekli yapmayacaksan

Geri
Yukarı