Xiaomi telefon IMEI attiktan sonra güncelleme yaparsak IMEI gider mi?

Şiyar Aydın

Centipat
Arkadaşlar mi 11 Lite kullanıyorum. Telefon çıktığı gibi yurt dışından almıştım o zaman daha Türkiye'ye gelmemişti IMEI'siz kullandim çünkü IMEI bulunmuyordu. Bugün IMEI attırdım ve adam bana dedi ki sakın güncelleme yapma ve format atma. Sizce böyle bir şey var mıdır? Benim çoğu arkadaşım yurt dışı telefon kullaniyor onlarda böyle bir sorun yok. Ve adam telefona root programı yüklemiş. Neden sizce? Sıfır telefon neden root atarsın ki.

Teacher80

Hectopat
Makaleler
4
IMEI atma işlemi ile ilgili root yapma. Hep görüyorum. Güncelleme IMEI düşürmüyor. Root yetkisinden kurtulmak için Mi Flash ile orijinal ROM yüklemen en kesin çözüm. İnternette Xiaomi telefonlr için bir sürü tarif var. Dikkatli oku. Mi Flash ile ROM yüklemeden önce altta select all ( clear all da olabilir adı) seçeneğini seçmezsen telefon brick olur.
Mi Flash programını masaüstünde bir klasöre çıkarırsan çalışmaz. C diskinde bir klasör oluşturup orada çalıştır.
Aklıma gelenler bunlar.
YouTube'da Türkçe videolar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
Şiyar Aydın

Şiyar Aydın

Centipat
IMEI atma işlemi ile ilgili root yapma. Hep görüyorum. Güncelleme IMEI düşürmüyor. Root yetkisinden kurtulmak için Mi Flash ile orijinal ROM yüklemen en kesin çözüm. İnternette Xiaomi telefonlr için bir sürü tarif var. Dikkatli oku. Mi Flash ile ROM yüklemeden önce altta select all ( clear all da olabilir adı) seçeneğini seçmezsen telefon brick olur.
Mi Flash programını masaüstünde bir klasöre çıkarırsan çalışmaz. C diskinde bir klasör oluşturup orada çalıştır.
Aklıma gelenler bunlar.
YouTube'da Türkçe videolar var.
Hocam bu dediğiniz miflash ne işe yarıyor acaba etkisi nedir?

Teacher80

Hectopat
Makaleler
4
Bankacılık uygulmaları her girişte uyarır, rootlu telefon güncelleme alamaz.
TWRP bilgisayardaki BIOS menüsü farz et, onun zararı yok.

Khajz

Hectopat
Root'u kaldırırsanız ve arkadaşın dediği gibi MiFlash ile eski yazılıma döndürürseniz telefon gider. Adam boş yere keyfinden demiyor bunları. Daha fazla şarj falan da yemiyor ayrıca. Banka uygulamalarının uyarı vermemesi için.

Magisk sağ üstte ayarlar var oraya tıklayın
MagiskHide özelliğini açın. Bu bankacılık uygulamalarında root'u gizliyor.

Teacher80

Hectopat
Makaleler
4
Root'u kaldırırsanız ve arkadaşın dediği gibi Mi Flash ile eski yazılıma döndürürseniz telefon gider. Adam boş yere keyfinden demiyor bunları. Daha fazla şarj falan da yemiyor ayrıca. Banka uygulamalarının uyarı vermemesi için.

Magisk sağ üstte ayarlar var oraya tıklayın.
Magiskhide özelliğini açın. Bu bankacılık uygulamalarında Root'u gizliyor.

Konuyu şöyle netleştireyim:
Rootlu cihaz güncelleme alamaz. Mi Flash ile orijinal ROM yükleyerek rootu kaldırmak en temiz yol. Root kaldırınca IMEI düşmüyor. Değişik Xiaomi telefonda başarıyla denendi ve şahit olundu.
Orijinal telefonu için önerim IMEI işleminden sonra telefon rootlanmışsa Mi Flash ile resmi ROM yüklemeniz. Telefon güncelleme alır, ayrıca arka planda birileri cirit atacaksa bu Google veya telefon üreticisi olsun en azından. Rootlu cihaza telefoncunun bilerek ve bilmeyerek ne yaptığını bilemezsiniz. Kötü ihtimallerin en iyimseri telefonunuz Instagram, YouTube gibi platformların izlenme, tıklama vs. botu olur. Cihazınız anma hizmeti vermesin.

Peki kaldırırsam IMEI de sıkıntı çıkarır mı? IMEI atarken yüklemişler programın adı ise Magisk Manager.

Magisk root yetkisi yönetme programı olarak kullanılıyor diye biliyorum. Zamanında Google (LG üretimiydi yanlış hatırlamıyorsam) nexus 4 ile Custom ROM ve root olaylarına dalmıştım. Taşrada dağ başında çalışırken uğraşıyordum.

KS
KS
Şiyar Aydın

Şiyar Aydın

Centipat
Konuyu şöyle netleştireyim:
Rootlu cihaz güncelleme alamaz. Mi Flash ile orijinal ROM yükleyerek rootu kaldırmak en temiz yol. Root kaldırınca IMEI düşmüyor. Değişik Xiaomi telefonda başarıyla denendi ve şahit olundu.
Orijinal telefonu için önerim IMEI işleminden sonra telefon rootlanmışsa Mi Flash ile resmi ROM yüklemeniz. Telefon güncelleme alır, ayrıca arka planda birileri cirit atacaksa bu Google veya telefon üreticisi olsun en azından. Rootlu cihaza telefoncunun bilerek ve bilmeyerek ne yaptığını bilemezsiniz. Kötü ihtimallerin en iyimseri telefonunuz Instagram, YouTube gibi platformların izlenme, tıklama vs. botu olur. Cihazınız anma hizmeti vermesin.

Magisk root yetkisi yönetme programı olarak kullanılıyor diye biliyorum. Zamanında Google (LG üretimiydi yanlış hatırlamıyorsam) nexus 4 ile Custom ROM ve root olaylarına dalmıştım. Taşrada dağ başında çalışırken uğraşıyordum.

Hocam ben ne yapacağım şimdi telefon mi 11 Lite bu dediğiniz şekilde rootu nasıl kaldıracağım. Ve bu telefonda sıkıntı çıkmaz değil mi? Ben yapmasını bilmiyorum nasıl yapacağım. Lütfen yardımcı olun rahatsız ettiysem kusura bakmayın.

Yeni konular

Yukarı