Xiaomi Telefon Seçimi

Dark Owl

Kilopat
Merhabalar, yakın zamanda iPhone'dan Xiaomi marka bir telefona geçiş yapacağım. Mi 8 Lite, Mi Note 7, Mi 8SE modelleri arasında kaldım. Fiyat kısmını dahil etmeden siz hangisini tavsiye edersiniz, artıları eksileri nelerdir modellerin?

Mi 8 SE içlerinde en performanslı olanı ancak band20 mevcut değil. Ancak köyde oturmuyorsanız pek bir kaybınız olmayacaktır. Xiaomi Facebook gruplarında IMEI atılmış ve sıfır şekilde 1500-1600 TL gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Tabi ki garantisiz.

Ben Mi 9 SE öneririm çok şık ve donanımlı bir telefon sınıfının en güzel telefonu bence yeni çıkanlar arasında. Şuan resmi olarak satışı yok ama Sahibinden gibi sitelerde satılıyor. Büyük şehirlerde oturuyorsan oradaki satıcıların mağazalarına gidip ürünü inceleyip görerek IMEI kaydını flanda kontrol ederek alabilirsin 2300 TL flan galiba fiyatları.

Şöyle ki Note 7 alırsam 1700 (garantili)/ mi8 lite alırsam 1700 (garantili)/ mi 8se alırsam gene 1700 ancak garantisiz olacak aynı yerden 4 Xiaomi telefon aldım 2 sene oldu yaklaşık hiçbirinde bir sorun çıkmadı. Bütçem 2000₺’i geçmiyor maalesef. Kamera olarak mi8 lite daha canlı gibime geldi tekrar araştıracağım. Mi8 se daha güzel çıkarsa onu alacağım.

Karşılaştırınca Note7 bazı konularda garip şekilde 8lite’nin önüne geçiyor. 8SE ise 6Gb RAM içeriyor üstelik CPU ve GPU konusunda gerçekten önde. Ekranı 0.5 inç daha küçük ancak pek sorun olacak gibi gözükmüyor. 1700tlye 8SE almak aynı fiyata Note 7 almaktan daha mantıklı geliyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mi 8 SE modeli ekran boyutu olarak kısa ve geniş ayrıca çentiği çok anlamsızca büyük bence ayrıca videolarda izlediğim ve gördüğüm kadarıylar köşeleri daha sivri. Elde tutmak ve cebe koymada sıkıntı bence bu durumlar.
Sadece bu 3 model arasında bence en mantıklısı Redmi note 7 modeli.
6.3 geniş ekran var 4000 mAH batarya daha yeni nesil ekran ve çentik görünümü android 9.0 ile gelmesi ve 3.5mm jack girişi gibi artıları var. Kamera konusundada geri kalacağunu düşünmüyorum Redmi note 7 modelinin.

Mi 8 SE modeli ekran boyutu olarak kısa ve geniş ayrıca çentiği çok anlamsızca büyük bence ayrıca videolarda izlediğim ve gördüğüm kadarıylar köşeleri daha sivri. Elde tutmak ve cebe koymada sıkıntı bence bu durumlar.
Sadece bu 3 model arasında bence en mantıklısı Redmi note 7 modeli.
6.3 geniş ekran var 4000 mAH batarya daha yeni nesil ekran ve çentik görünümü android 9.0 ile gelmesi ve 3.5mm jack girişi gibi artıları var. Kamera konusundada geri kalacağunu düşünmüyorum Redmi note 7 modelinin.
Telefonu gerçekte görmediğim için dış görünüşü hakkında fikrim yok. LG 2-3 gibi kısa ve genişse çirkin bir görünüm olabilir. Bakılması lazım ama işlemci ve ekran kartı konusunda önde olduğunu kabul etmek gerek. Bir çok testte de daha yüksek puan almış. Dış görünüşü bu artıları görmezden gelecek kadar engel mi görmeden bir şey diyemem. Galiba 8Lite önerilmiyor, 8SE vs Note7 olarak bakıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı