Xiaomi telefon Termux'u sorunsuz çalıştırır mı?

AnonimYazar

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Yeni telefon alacağım ve sık sık Termux kullanacağım. Huawei yüzünden prangalı köleydik (bootloader kilidi). Bunu artık kırmak istiyorum ve özgürce cihazın yazılımını parmaklamak istiyorum diyebilirim. OnePlus ve Samsung da güzel seçeneklerdi fakat Xiaomi daha hesaplı geldi.

Kapanan bir wiki sitesinde Xiaomi cihazların Termux kullanımında problem çıkartacağını söylüyordu. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Huawei de yaşadığım problemi Xiaomi de de yaşar mıyım?

Bootloader kilidi açmak için Xiaomi ilk kilit açmayı denedikten sonra ortalama 1 hafta süre koyuyor ve süre dolduktan sonra açabiliyorsun.
Ayrıca Termux kullanmak için bootloader kilidi açmaya gerek yok.

Bana koyduğu süreler:
Redmi 4X - 2 hafta
Redmi 6A - hemen
Mi Note 10 Lite - 1 hafta

Mi Note 10 Lite LineageOS 18.1
Screenshot_20210630-105741_Termux.png

Termux nedir, nereden indirilir? Sakıncalı bir durumu yoksa senin için cihazıma kurup deneyebilirim.
Merhaba. İnce düşünceniz için çok teşekkür ediyorum. Termux normal Linux gibi çalışan androide uyarlanmış bir terminal. Play Store da bulunuyor. Yazılım amaçlı kullanılıyor. Hiçbir sakıncası yoktur deneyebilirsiniz.
Bootloader kilidi açmak için Xiaomi ilk kilit açmayı denedikten sonra ortalama 1 hafta süre koyuyor ve süre dolduktan sonra açabiliyorsun.
Ayrıca Termux kullanmak için bootloader kilidi açmaya gerek yok.

Bana koyduğu süreler:
Redmi 4X - 2 hafta
Redmi 6A - hemen
Mi Note 10 Lite - 1 hafta

Mi Note 10 Lite LineageOS 18.1
Eki Görüntüle 1090281
Maalesef ki çoğu araç root yetkisi veya farklı rom isteyebiliyor. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Xiaomi cihazlara Custom ROM falan yüklemek çok kolay istediğinizi kullanabiliyorsunuz.
Bazı yazılarda garanti dışı kalmadan bile rootlanabildiğini duymuştum. Sizin de dediğiniz gibiyse süper. Teşekkür ederim. :)

Maalesef ki çoğu araç root yetkisi veya farklı rom isteyebiliyor.

Mi Note 10 Lite telefonumu LineageOS 18.1 ve Magisk Root ile kullanıyorum. Root yetkisi ile denemek istediğiniz bir şey var ise deneyebilirim.

Screenshot_20210630-124637_Termux~2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı