Xiaomi telefona ROM yüklemekte risk var mı?

Redmi 9T MIUI 12.5.3 sürümünü kurmak istiyorum.

Verdiğim linkten EU veya Global sürümlerinden birinin FastBoot dosyasını indirin.
V12.5.8.0 sürümü iki kanal için de mevcut.
Daha sonra indirilen bu dosyaya ayıklama işlemi yapmamız gerekiyor.

İnince 7-Zip ile ayıklayın.
Ayıklanınca .tar uzantılı bir klasör çıkacak.

O .tar uzantılı klasörü de 7-Zip ile ayıklayın.

Artık elimizdeki dosya MiFash ile kurulabilecek kıvama gelecek.
Bu işlemi yapmazsak program dosya eksik hatası veriri, sizi de çıldırtır.
Zamanında Note 8 Pro cihazıma atarken beni çok çıldırtmıştı ve Türkiye'de buna dair çözüm veren biri yoktu.

En son ayıklanan dosyayı bilgisayara atmadan önce C klasöründe "ROM" adlı bir klasör oluşturun.

Mi Flash üzerinden ROM klasörüne attığınız dosyayı seçin ve flashlayın.

Bu kadar.

Not: Her cihazın ROM atarken Brick olma ihtimali vardır, eğer olursa sorumluluk kabul etmeyeceğimi ifade edeyim.

Xiaomi Firmware updater sitesinden indirmedim ROM'u mifirm sitesinden indirdim indirdikden sonra klasöre çıkartıb C sürücüsüne attım amma ROM klasörü oluşturmadım ve indirdikden sonra PC format attım ROM'u D sürücüsüne adımki tekrar indirmeyeyim ROM boyutu yene aynı ROM dosyası bozulmamış ve tekrar C sürücüsüne attım ROM klasörünün içine.

Bende POCO için aynı şeyi düşünüyorum. Ama ikinci bir telefon olmadığı için bir şey olmasından ürküyor insan :) Nasıl güncelleyeceğim?, Hata verir mi?, Turkey den Global sürüme geçsem bir şey olur mu? gibi delice sorular var aklımda 😟

Cihazımın Bootloader kilidi acık internetten resmi siteden ROM yükledim amma internetten baktıma göre bu ROM yükleme işi riskli. Daha önce telefonunuza ROM yüklediyseniz bu yükleme işi hakkında bilgi almak istiyorum. ROM'un sürümü 12.5.3.
Riskli olur tabiki neden bazı yazılım geliştiricileri bazı hatalarla yayınlayabiliyo mesela uyumsuzluk sorunları oluşabilir

Bende POCO için aynı şeyi düşünüyorum. Ama ikinci bir telefon olmadığı için bir şey olmasından ürküyor insan :) Nasıl güncelleyeceğim?, Hata verir mi?, Turkey den Global sürüme geçsem bir şey olur mu? gibi delice sorular var aklımda 😟
Turkey sürümünden Global sürüme geçerseniz güncellemeleri daha sık ve erken alırsınız.
Ancak, garantisi cihazınızın yapmayın.
Riskli olur tabiiki. Neden? Çünkü bazı yazılım geliştiricileri bazı hatalarla yayınlayabiliyor, mesela uyumsuzluk sorunları oluşabilir.
Official yani resmi kanaldan verilen dosyadan sorun oluşmaz.

Anlamadım, tane tane anlatır mısınız? Virgül kullanmayınca her şey birbirine giriyor.

Yani ROM'u farklı bir siteden indirdim, indirdikden sonra klasöre çıkarıb C sürücüsüne attım amma ROM klasörü oluşturmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı