Rehber Xiaomi telefonunuza kolayca ROM atın

Merhabalar, Mi9T telefonumda eski Android 10 sürümüne dönmek istedim çünkü yeni sürüm stabil değildi. Bir uygulama keşfettim.
Uygulamamızın adı XiaoMiTool, kendisi bağımsız bir geliştirici tarafından yazılmış ücretsiz bir programdır. Xiaomi'nin orijinal programı olmamakla birlikte xiaomitools.com gibi büyük siteler tarafından onay görmüş bir yazılımdır.

Her şeyden önce şarjınızın %60 ve üzerinde olduğundan emin olun, MiCloud hesabınızın şifresini ve kullanıcı adınızı bir yere not edin.

İlk olarak XiaoMiTool uygulamasını indirip kuruyoruz.
1.png

Daha sonra uyarıyı kabul edip sonraki adıma geçiyoruz;
2.png

Burada telefonumuz açıkken sol seçeneği seçiyoruz.
3.png

Eğer böyle bir uyarı aldıysanız geliştirici seçeneklerini devreye alıp, USB hata ayıklamayı açmanız gerekiyor.
InkedWhatsApp Image 2022-04-05 at 06.04.39_LI.jpg

USB hata ayıklamayı açtığınızda telefona gelen bildirimi "bu bilgisayara sürekli izin ver" diyerek onaylayın,
4.jpg

Uygulama ekranında çıkan telefonunuzu seçin ve "Select" tuşuna basın.
5.jpg

Burada uygulama telefonunuzu taramadan geçirecek, telefonunuz kapanabilir ve yeniden başlayabilir korkmayın.
6.png

Bu ekranla karşılaştığınızda telefonunuza 3 tane seçenek çıkacak, 3. seçeneği seçin ve bilgisayardan "Ok, Finished all" seçeneğine basın.
7.png

Daha sonra uygulama sizden ne tür bir ROM atmak istediğinizi soracak, burada önemli olan resmi bir ROM indirip kurmanız, eğer özel bir ROM atarsanız telefonu bozma ihtimaliniz çok yüksek. Dolayısı ile en üstte yer alan "Official Xiaomi ROM" seçeneğini seçiyoruz.
8.png

En sonunda size hangi versiyon ROM kurulumunu istediğiniz soruyor, ben Android 11'den kurtulmak için bu işlemi gerçekleştirdiğimden Global Stable versiyonu seçtim ancak siz emin olduğunuz bir resmi ROM'u bilgisayarınıza indirip oradan kurabilir veya Avrupa versiyonunu seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz ROM'dan sonra uygulama kurulum işlemine başlayacak ve bu birkaç dakika sürebilir. Ayrıca telefon birden çok kez açılıp kapanabilir ki bu normaldir. Benim durumumda %99.9'da ve uygulama neredeyse işlemi tamamlarken uygulama hata verdi, ancak telefon yeniden başlatmaya girmişti. Bende bekledim ancak ne uygulama yeniden telefona bağlandı ne de telefon açıldı. Ben de bu durumda yeniden başlattığımda sürekli karşıma çıkan root ekranından telefonu hard reset ile sıfırladım ve yeniden başlattım. Şuan telefonum Android 10 sürümü ile sıkıntısız çalışmakta.
Merak ettiğiniz, takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Ekran görüntülerindeki Android sürümünün 10 olması sizi şaşırtmasın, önce ben denedim ve başardım, daha sonra uygulamayı tekrar açıp size adımlarını göstermek için ekran görüntüsü aldım. :)

Uygulama telefonu resmi ROM kullandığınız durumda garanti dışı bırakmaz, ancak bütün sorumluluk kullanıcıya aittir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin rehberinizi görmedim açıkçası, şimdi fark ettim.
Google ile ve Technopat Sosyal'in arama yerinde aradığımda çıkmamıştı.
Olsun, bu programın rehber sayısını çoğaltmış olduk.

Gerçekten çok kısıtlı kaynak var Türkiyede bu programla alakalı.

Geri
Yukarı