Xiaomi Turbo Charge bataryaya zarar verir mi?

Furkkkk

Hectopat
Merhaba,

Mi 10T kullanıcısıyım. Kutusundan çıkan Turbo şarj aleti 20 dakikada telefonu tamamen şarj ediyor. Kafamı karıştıran bir soru var. Bu Turbo şarj telefonun bataryasına zarar verir mi? İnternet üzerinde net bir cevap bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Mi 10T kullanıcısıyım. Kutusundan çıkan Turbo şarj aleti 20 dakikada telefonu tamamen şarj ediyor. Kafamı karıştıran bir soru var. Bu Turbo şarj telefonun bataryasına zarar verir mi? İnternet üzerinde net bir cevap bulamadım. Şimdiden teşekkürler.
Açıkçası zorunlu olmadığınız sürece kullanmamanız gerekir. Özellikle geceleri telefonu şarja takılı kullanıyorsanız kesinlikle 20 Watt'da bırakmayın telefonu. Ama adamlar kullanın diye koymuşlar sonuç olarak, *gerektiğinde* kullanmanızın bir mahsuru yok. Zaten olsaydı kutuya daha düşük güçte bir adaptör koyar, telefonun desteklediği hızlı şarj gücünü de düşürürlerdi.

Sorun olacağını düşünmüyorum. Olucak olsa o teknolojiyi cihaza entegre etmezlerdi. Ben P30 PRO'da 40W supercharger kullanıyorum genelde gün içinde şarja takıyorum zaten hızlı ettiği için acil bir şey olmadığı sürece kısa sürede şarj olup kullanılabilir duruma geliyor geceleri takarken de Huawei'nin akıllı şarj modu ile %80'de kesip bir süre sonra devam ettiği için çok sorun olmuyordur herhalde geceleride.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı