Xiaomi ürün doğrulama "resmi değil" ibaresi nedir?

417496

Hectopat
Kolay gelsin yeni bir cihaz aldım. N11 üzerinden. Yurt içi IMEI'leri kontrol ettim sorun yok. *#06# yapıp seri no ya bakınca "unknow" yazıyor. Kutu üstündekini yazınca resimdeki çıkıyor. Biri aydınlatabilir mi? Ona göre satıcıyla iletişime geçip iade işlemi başlatacağım global değilse. Teşekkürler.

222.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım telefon yurt dışı ve Türk imesi basılmış olabilir veya imeisizdir.
İmei kayıtlı görünüyor ama redmi 8 in modeli yazıyor. Kutuda M1908C3JE yazıyor. Cihazda M1908C3JG yazıyor.
İade talebi oluşturdum.
Cihaz Çin versiyonu ve muhtemelen IMEI atılmış.
İade talebi oluşturdum. Yazık ya 2019 da kardeşime note 7 aldım ithalatçı garantili hiç sorun çıkmadı. Millet uçmuş.

Aldığınız cihaz orijinal ancak global versiyon değil. Yani Çin'ya da Hindistan sürümü. Bu durumun kullanım konforunuzu kötü yönde etkileyeceğini belirtmiş.
Çin sürüm cihazlarda ülkemizde kullanılan bazı şebeke frekansları yoktur bu durumda da şebeke sorunları yaşanabilir.
Şarjı global sürümlere göre daha çabuk bitecektir mesela.

IMEI kayıtlı görünüyor ama Redmi 8'in modeli yazıyor. Kutuda M1908C3Je yazıyor. Cihazda M1908C3Jg yazıyor.

Aldığınız cihaz orijinal ancak global versiyon değil. Yani Çin'ya da Hindistan sürümü. Bu durumun kullanım konforunuzu kötü yönde etkileyeceğini belirtmiş.
Çin sürüm cihazlarda ülkemizde kullanılan bazı şebeke frekansları yoktur bu durumda da şebeke sorunları yaşanabilir.
Şarjı global sürümlere göre daha çabuk bitecektir mesela.
Aydınlatma için teşekkür ederim. Cihazı iade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı