Xiaomi yetkili servisi 1035 TL istiyor

Anakartın hiç sorunu yoksa veya tamir edilebilir durumdaysa pek bir masraf çıkacağını sanmam. Tamir işlemi basit durumlarda yapılır genelde, büyük hasarda değişim yoluna giderler. Ekrandan daha pahalıdır anakart fiyatı. Tam bir miktar söyleyemem 1500 TL civarı diyebilirim.

Telefona 4bin TL verdik tamiri aynı fiyata geliyor yani :D

Bende de aynı marka telefon var. Arka kameranın önündeki koruyucu camı kırdım, servise gönderdim. 3 gün sonra özel bir numara aradı, adı lazım değil servisinden arıyorum arka kamera camı onarımı 150 tl, bir de ekranda darbeden dolayı arıza tespit edildi, onunda ücreti 150 TL'dir dedi. Şimdi sapasağlam ekranı bozdular diye nutkum mu tutulsun, ekrana 150 tl istiyorlar diye kafam mı karışsın. Ne alakaya ekran sapasağlam gönderdim, arızayı kabul etmiyorum, arka kamera camını yaptırın gönderin dedim, tamam dediler kapattılar. 2 saat sonra kurumsal bir numara beni arayarak, arka kamera camı onarımı 150 TL'dir kabul ediyorsanız mesajla gönderdim hesap numarasına 3 gün içerisinde ücreti yatırın dediler. E dedim, az once bir numara aradı böyle böyle dedi, dedim. Yok biz sizi aramadık dediler. Hayda neyse uzatmadım kapattım telefonu. Yaklaşık 3 hafta geçti, 15 iş günü oldu, telefon hala işlem aşamasında aradım servisi, telefon hala neden işlem aşamasında diyorum, bana, arıza tespiti, parça temini, işlem süresi için 20 iş günü kotamız var, 20 iş günü dolmadan bir şey yapamayız dediler. Kapattım telefonu direkt sikayetvar.com'a şikayetimi yazdım, 2 saat sonra aradılar, onlarda aynı şeyi söylediler, valla ben bilmem, İstanbul'un göbeğinde küçücük bir parçayı 1 ayda temin edemiyorsunuz, parayı 3 günde istiyorsunuz dedim, kapattım telefonu. 2 saat sonra tekrar aradılar, telefonunuz işlemi bitti, kargoya teslim edildi. Ya hani 3 haftadır parca bekliyordunuz ya, sikayetvar.com da olumlu cevap yazarsanız seviniriz dediler kapattılar. Ertesi telefonu teslim aldım, ekran hiçbir sorun yok, 150 tl ye, orijinal ekranı söküp yan sanayi ekranı takacaktınız değil mi? Dedim içimden. Geçende yine aradılar, sikayetinize olumlu cevap vermemiş siniz size verdiğim rahatsızlıktan ötürü hediye göndermek istiyoruz diye aradılar, gönderecekleri de ortamın ısısını ve nemini ölçen alet, ihtiyacım yok Allah ta bir daha sizin elinize düşürmesin beni dedim kapattım. Velhasıl, garanti diye bir olay yüzünden, firmalar nasılsa bana muhtaç diye soymaya çalışıyorlar, zaten her türlü olaya kullanıcı hatası diyorlar.

Geri
Yukarı