Xiaomi'yi seviyor musunuz?

Yazılımları berbat olduğu için asla ama asla sevmiyorum.
Bence ekranları da kaliteli değil.
Kuzenimde Redmi Note 8 var yeni (daha 3 hafta oldu) YouTube'da bile kasıyor.
Yani donanımları da kaliteli değil.
O yüzden sevmiyorum.

Yine pantolon parasına satılan modellere geldi konu. O modeller zaten o fiyattan herkes telefon kullansın diye yapılıp satılıyor. Herkes günceli yakalasın diye. Üç kuruşluk telefonu diğer markaların yapmaya çalıştığı gibi yüksek fiyattan satmıyor. İlk mesajımda bundan bahsettim. Piyasa Apple, Samsung veya Huawei gibi "dev" markaların tekelinde olsaydı, olacak olan şey buydu. Apple'ı bundan ayrı tutabiliriz aslında onun olayı daha farklı ama olsun, sektör lideri olduğu için onu da katmak istiyorum.

Benim savunduğum şey piyasaya bu şekilde yaptığı etki. Ekranları ve diğer şeyler hakkında iddiada bulunan sen olduğun için somut şekilde kanıtlamak senin sorumluluğun. Ben Google'a Apple veya Samsung ekran problemi yazdığımda da çıkan sonuçları okumaya ömrüm yetmez. O yüzden bu pek bir şey ifade etmiyor. Ama bunu kanıtlamanı beklemiyorum, zamanını harcama boşver.

Ucuz telefonlarda ucuz ekran kullanılır, Samsung bile bazı modellerinde zamanında farklı marka ekranlar kullanıyordu. Xiaomi AMOLED modellerinde Samsung ekran da kullanıyor.

Her dediğim şeyden sonra konu 100 Dolar'a satılan telefonların dandik ekranlarına gelecekse, burada vakit harcamanın bir manası da yok. Kıyas yapacaksak veya markalara yoğunlaşacaksak bunu belirli kıstaslar dahilinde yapmak daha mantıklı olur. Onun için Redmi'yi en başından beri ayrı tutuyorum.

Kişisel olarak da bir tüketici olarak yeni bir telefon alacak olduğumda ya da birine önerecek olduğumda o an piyasada hangi marka veya model daha iyiyse onu öneririm veya alırım. Bu şekilde bir marka takıntım yok. Xiaomi'nin şirket olarak politikasını beğeniyorum ve "Mi" cihazlarının da belirli bir kalitenin üzerinde olduğunu düşünüyorum.

@Dracul

Yine pantolon parasına satılan modellere geldi konu. O modeller zaten o fiyattan herkes telefon kullansın diye yapılıp satılıyor. Herkes günceli yakalasın diye. Üç kuruşluk telefonu diğer markaların yapmaya çalıştığı gibi yüksek fiyattan satmıyor. İlk mesajımda bundan bahsettim. Piyasa Apple, Samsung veya Huawei gibi "dev" markaların tekelinde olsaydı, olacak olan şey buydu. Apple'ı bundan ayrı tutabiliriz aslında onun olayı daha farklı ama olsun, sektör lideri olduğu için onu da katmak istiyorum.

Benim savunduğum şey piyasaya bu şekilde yaptığı etki. Ekranları ve diğer şeyler hakkında iddiada bulunan sen olduğun için somut şekilde kanıtlamak senin sorumluluğun. Ben Google'a Apple veya Samsung ekran problemi yazdığımda da çıkan sonuçları okumaya ömrüm yetmez. O yüzden bu pek bir şey ifade etmiyor. Ama bunu kanıtlamanı beklemiyorum, zamanını harcama boş ver.

Ucuz telefonlarda ucuz ekran kullanılır, Samsung bile bazı modellerinde zamanında farklı marka ekranlar kullanıyordu. Xiaomi AMOLED modellerinde Samsung ekran da kullanıyor.

Her dediğim şeyden sonra konu 100 Dolar'a satılan telefonların dandik ekranlarına gelecekse, burada vakit harcamanın bir manası da yok. Kıyas yapacaksak veya markalara yoğunlaşacaksak bunu belirli kıstaslar dahilinde yapmak daha mantıklı olur. Onun için Redmi'yi en başından beri ayrı tutuyorum.

Kişisel olarak da bir tüketici olarak yeni bir telefon alacak olduğumda ya da birine önerecek olduğumda o an piyasada hangi marka veya model daha iyiyse onu öneririm veya alırım. Bu şekilde bir marka takıntım yok. Xiaomi'nin şirket olarak politikasını beğeniyorum ve "mi" cihazlarının da belirli bir kalitenin üzerinde olduğunu düşünüyorum.

@Dracul

Senin düşüncen seni bağlar. Gidip çöp ekranlı, ghosting delisi, Xiaomi telefonları satın alabilirsin. Fakat aklı çalışan insan, gidip de bu çöpleri almaz. Apple ve Samsung yazdığında, çıkan sonuçları okumak için 100 saat geçerse, Xiaomi'de 1000 yıl geçer. Aradaki zaman farkı cihazların ekran olarak kronik sorunlu olduğuna kanıt teşkil ediyor.

O modeller zaten o fiyattan herkes telefon kullansın diye yapılıp satılıyor. Herkes günceli yakalasın diye.

Evet Xiaomi hayır kurumu çünkü. Herkes telefon kullansın diye yapıp ucuza satıyorlar. Cihazların bir yanlışı yok.

Oldu. 😀

Son düzenleme:
Şimdiye kadar beğendiğim tek ürünü, araç kamerası oldu. Mesela menzil genişleticisini aldım ucuz diye ama ben memnun kalmadım. Ucuz diye aldım şimdiye kadar aldıklarımı. Bir de Band serisini seviyorum o kadar. Telefon kısmını bilmiyorum ama tercih etmeyi düşünmüyorum.

Tabiki hayır, maalesef mi note 10 lite kullanıyorum alalı 1 yıl oldu ama memnun değilim başka bir telefon alacağım. Hep te düşük fiyatlı telefonlar çin malı oluyor.
O telefona LineageOS kur MIUI berbat. LineageOS ile 15 saat ekran süresi alıyorum ve telefonda takılma yok.

O telefona LineageOS kur MIUI berbat. LineageOS ile 15 saat ekran süresi alıyorum ve telefonda takılma yok.

Cihazın kendi ROM'u dışında yüklenen ROM'lar, genellikle stabil değildir. Xiaomi çöpünden, custom ROM atmak da kurtarmaz. En güzeli hiç bulaşmamak.

Bu marka, telefonların GamePowerıdır. 😀

Geri
Yukarı