Xigmatek Aurora 240mm sıcaklığa göre çalışmasını sağlamak

AAAplus

Kilopat
Merhaba. Bu sabah sıvı soğutma aldım Ryzen 3900X işlemcim çok fazla ısınıyor diye, ısınma sorununu çözdüm fakat bu sefer de sıvı soğutmanın fanlarıyla başım dertte. Bu soğutmanın kumandası var ışıklarını ve fan hızını orta ve yüksek olarak 2 derece ayarlayabiliyorum. Sorunum şu ki bilgisayar boştayken orta hıza alınca bir sorun yok ama CPU stres testine soktuğum zaman fanlar otomatik hızlanmıyor, manuel olarak hızlandırmam gerekiyor. Bunu sıcaklığa göre otomatik nasıl yapabilirim?

Sıvı soğutucum:
Xigmatek Aurora 240 INTEL/AMD 2x120mm AT120 Rainbow fan CPU sıvı soğutucu.

Sanırım zaten anakarta takılı fakat bu işlem otomatik olmuyor. Fan rpm ayarlarıyla alakalı pek bilgim yok, otomatik ayarlamasını sağlamanın yolu yok mudur? Anakart üzerinden nasıl ayarlayabilirim Ryzen Master gibi bir uygulaması yok bildiğim kadarıyla?

Modeli: MSI x570 a-pro

Arkadaşlar sıvı soğutucudan memnun musunuz? Bende almayı düşünüyorum da araştırma yapıyorum. En yakın rakibi cooler master m240l v2 . Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Merhaba. Bu sabah sıvı soğutma aldım Ryzen 3900X işlemcim çok fazla ısınıyor diye, ısınma sorununu çözdüm fakat bu sefer de sıvı soğutmanın fanlarıyla başım dertte. Bu soğutmanın kumandası var ışıklarını ve fan hızını orta ve yüksek olarak 2 derece ayarlayabiliyorum. Sorunum şu ki bilgisayar boştayken orta hıza alınca bir sorun yok ama CPU stres testine soktuğum zaman fanlar otomatik hızlanmıyor, manuel olarak hızlandırmam gerekiyor. Bunu sıcaklığa göre otomatik nasıl yapabilirim?

Sıvı soğutucum:
Xigmatek Aurora 240 INTEL/AMD 2x120mm AT120 Rainbow fan CPU sıvı soğutucu.

Maalesef mümkün değil bu şekilde kullanmak durumundayız.

Arkadaşlar sıvı soğutucudan memnun musunuz? Bende almayı düşünüyorum da araştırma yapıyorum. En yakın rakibi Cooler Master M.240l v2. fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ben 1 yıldır kullanıyorum 2600X işlemci ile.

Pompa anakarta bağlı işlemcinin sıcaklığına göre devri artıyor ama radyatör fanları kontrolcüsüne bağlı anakarta bağlanmıyor, iki farklı ayar var normal ve son devir. Ben oyun oynarken bile son devir e almaya gerek duymadım. Ortalama 45-55 arası oyun oynarken stres testinde 4GHz sabit kalıyor 70 derece.

Ben 1 yıldır kullanıyorum 2600X işlemci ile.

Pompa anakarta bağlı işlemcinin sıcaklığına göre devri artıyor ama radyatör fanları kontrolcüsüne bağlı anakarta bağlanmıyor, iki farklı ayar var normal ve son devir. Ben oyun oynarken bile son devir e almaya gerek duymadım. Ortalama 45-55 arası oyun oynarken stres testinde 4GHz sabit kalıyor 70 derece.
Rakipleri Corsair h100x ve cool master ml240l v2 ye karşı tercih etmeli miyim sizce? Performans anlamında kötü kalır mı xigmatek?

Yeni konular

Geri
Yukarı