Xigmatek Galaxy II Pro AT120 fan Pin Değişimi

Arda Anıl

Kilopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilindiği üzere Xigmatek fanları 6 pinli ve doğrudan kendi kontrolcüsü üzerinden çalışıyor. Alırken fan ayarı var diye aldım. Lakin fan ayarı yalnızca orta (5V) ve yüksek (12V) ile çalışıyor. Tamamen kapatamıyor veya daha yavaş ayarlayamıyorum. Bu da fanları orta hızla çalışsa bile ses yapmasına sebep oluyor. Ben de düşündüm ki, 6 pinlik soketi 3+3 pin şeklinde bölen bir parça var mı? Bu sayede, 3Pin'i Xigmatek kontrolcüye takıp ARGB ışıkları ayarlayacağım, diğer 3 pini anakarta bağlayıp voltaj vereceğim. Kabloları kesip yapmak pek istemedim. Umarım böyle bir parça vardır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
vallaha bende bugun aldım cok pısman oldum nasıl yapıcam dıye anakarttan kontrol etmek ıstıyorum B450M DS3H V2 var bende de

Şöyle ki ben bu durumu şöyle çözdüm:
6 pinin 4'ü ARGB 2'si ise fan motoruna gidiyor.

Fan motoruna giden 2 pini bulup, kesmeden kırmadan yerinden çıkardım ve eski bir fanın pinine uydurarak anakarta bağladım. 3 fanı tek fan bağlantısına bağladım. Diğer 4 pini ise ARGB kontrolcüye. Şu an anakart destekli fanlar dönüyor. ARGB ise, kumandadan ayarlıyorum. Siz de yapabilirseniz, deneyin derim…

Yeni konular

Geri
Yukarı