Xigmatek Talon kasa nasıldır?

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Sonunda 7 yıllık "pas tutmuş" bilgisayarımı değiştirmeye karar verdim ve 3 parçayı internetten sipariş ettim. Geriye kalan parçaları da belirledim kafamdaki tek soru işareti kasa. Vatana gittim baktım Xigmatek Talon aşırı hoşuma gitti özellik bakımından da güç kaynağı 80+ silver 750 Watt ve modüler olması çok hoşuma gitti. Büyük soğutması da güzel duruyor bu kasayı önermeyen var mı yada bir sorun yaşayan?

Sipariş ettiğim parçalar:
  • Samsung 120GB 840 EVO SATA 209 tl
  • Intel Core i5 4690K 691 tl
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda 154 tl
Alacağım parçalar:
  • MSI GTX970 1243 tl
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 280 tl
  • COOL MASTER HYPER 212EVO 133 tl
  • MSI Z97 PC Mate 271 tl
  • XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 529 tl
Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum güç kaynağı yok yazıyor ona bir de güç kaynağı almaya kalkarsam bütçemi çok aşarım. @042ugur042

Bence HAF 912 Advance. İçinde 80 Plus 750W güç kaynağı da var sana rahat rahat yetecektir.

Öneriniz için teşekkürler bütçem ne yazıkki 1 TL bile artacak durumda değil neden Z97 PC Mate'i alma dediniz çok merak ettim araştırmalarıma göre o da Z97 ailesinden yani ileriye dönük bir anakart. Xigmatek Talon'a gerçekten aşık olmuş olabilirim gözüm ondan başkasını görmüyor kasanın bir sıkıntısı mı var acaba alma dediniz? @Silinen üye

Xigmatek ürünlerine ben ısınamıyorum, kimse de ısınamaz. Kasanın sorunu yok fakat fiyatına göre çok pahalı. Önerdiğim iki ürün ondan daha ucuz ve kaliteli.

Anakart konusuna gelince size uygun olan Z97 chipsetinden ürün alabilirsin. :)

Neden ısınamasınlarki kötü bir marka mıdır acaba? Sorunu sadece fiyat ise gözüm o 530 TL'yi verecek kadar dönmüş kasayı vatanda gidip kendim görüp inceledim gerek boyutu gerek X tuşuna basınca açılması gerek şekli yani her şeyiyle ciddi anlamda aşık oldum. :açım::açım:. PC Mate Z97 chipset sorun çıkarmaz umarım yani düşük kalmaz bu sisteme inşallah. @Silinen üye

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı