Xigmatek X-POWER PSU patlar mı?

Aslında benim gönlüm FSP Hydro PSU'dan yanaydı ya da Corsair VS 2018 vers. burdaki arkadaşlar önermişlerdi. Hangi birini sorsam stoklarında yoktu burdaki şubede köylükten yeni yeni çıkan bir mekan. Bende bu PSU almak mecburiyetinde kaldım keşke almasaydım dedirtmemesini umuyorum 440 TL verdim çünkü..

Vatan'dan mı aldınız? Hocam ben Rampage PSU kullanıyorum takılmayın bu kadar. 12-13 yıl önce Pentium 4 işlemcili bilgisayarım saat başı reset atardı, internet kafeye götürürdüm derme çatma PSU taktırırdım 30 liraya. 2-3 ay sonra tekrar başlardı. Patlayacak konuma gelene kadar cızırtı/reset sorunları yaşarsınız büyük ihtimal.

Benim anlamadığım şey insanlar neden 50-100TL daha fazla verip kafalarının rahat olacağı şeyleri tercih etmiyorlar? Yani tahminimce sahip olduğunuz bütçeyle High Power veya FSP marka PSU alabilirsiniz.
Aslında benim hedefim 365 tl'lik corsair vs almaktı elimde 400 vardı gerekirse FSP ya da High Power tercih edecektim ve gerçektende sordum ama yoktu. 440'a spor için biriktirdiğim paramla çıktım :/
Vatan'dan mı aldınız? Hocam ben Rampage PSU kullanıyorum takılmayın bu kadar. 12-13 yıl önce Pentium 4 işlemcili bilgisayarım saat başı reset atardı, internet kafeye götürürdüm derme çatma PSU taktırırdım 30 liraya. 2-3 ay sonra tekrar başlardı. Patlayacak konuma gelene kadar cızırtı/reset sorunları yaşarsınız büyük ihtimal.
Evet Vatandan aldım, Sancaktepe Sarıgazi burası. Cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Xigmatek X-power 650W olan modeli bende patladı. Sıfır alınmış bir üründü 6 ay içinde infilak etti. Hepsi patlar diye bir şey demek doğru olmaz. Ben güvenip tekrar satın almam. İlk başta çok memnundum. Çalışırken ses bile çıkartmıyordu . Sonradan ses arttı ve patladı.

Biraz alt seviye bir ürün ama bir Frisby değil.
370 liraya VS550 var, o da alt seviye bir ürün olmasına rağmen en azından markaya güvenilir.

Size güvenebileceğiniz (benim bildiğim) PSU markalarını şöyle söyleyebilirim.
FSP.
Zalman.
Thermaltake.
Sharkoon.
High Power.
Seasonic.
Bazı Aerocool PSU'lar.
SilverStone.
Xigmatek.
EVGA.
Cougar.
Corsair.
Cooler Master.

Be Quiet.
Xiagmatek 490 lira diyor o fiyata şunu alsanıza.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201021-182958_Chrome.jpg
    Screenshot_20201021-182958_Chrome.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Geri
Yukarı