Xiomi Redmi Airdots orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

JrAli

Hectopat
Merhabalar, 2 gün önce hepsiburada.com'dan Hepsiburada'nın kendi satıcısından Redmi Airdots kulaklık sipariş etmiştim ve kulaklık bugün elime ulaştı ve orijinal olup olmadığını incelemek amacıyla internetteki replika versiyonlarla karşılaştırdım.

-Kutunun üzerinde Mi True Wireless EarBuds yazıyor.
-Kutuyu açınca Warranty Notice başlıklı yazının dışında 170 sayfalık bir kitapçık çıktı.
-Şarj kabının altındaki yazılar silik bir şekilde.
-Kulaklığın silikonunu çıkarınca herhangi bir seri numarası yazmıyor.
-Ses kalitesi olarak da henüz uzun süre kullanma imkanı bulamasam da biraz cızırtılı buldum.

Bu kulaklığın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım? Replikayla arasındaki belirgin farklar nelerdir Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 2 gün önce hepsiburada.com'dan Hepsiburada'nın kendi satıcısından Redmi Airdots kulaklık sipariş etmiştim ve kulaklık bugün elime ulaştı ve orijinal olup olmadığını incelemek amacıyla internetteki replika versiyonlarla karşılaştırdım.

-Kutuyu açınca Warranty Notice başlıklı yazının dışında 170 sayfalık bir kitapçık çıktı.
-Ses kalitesi olarak da henüz uzun süre kullanma imkanı bulamasam da biraz cızırtılı buldum.

Bu kulaklığın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım? Replikayla arasındaki belirgin farklar nelerdir Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoları ben de izledim ancak bazı özellikleri replikaya bazı özellikleri orijinial olana benziyor.
-Video başındaki font kısmı replikaya benziyor.
-Bahsettiği orijinalde olan kalın kitapçık bende de var. O bakımdan orijinale benziyor.
-Sahte olanın silikon poşedinin üzerinde yazı var orijinalde yok benimkinde yazı var. O bakımdan sahteye benziyor.
-Sağ ve sol kulaklık için olduğunu belli eden L-R yazıları orijinale benziyor.
-Kulaklığın silikonunu çıkarınca herhangi bir seri numarası yazmıyor. Bu açıdan da replikaya benziyor.

Replikalarda şarj kutusunun arkasında AirDois yazıyor. Eğer sende AirDots yazısı varsa büyük ihtimal orijinaldir.

Videoları ben de izledim ancak bazı özellikleri replikaya bazı özellikleri orijinial olana benziyor.
-Video başındaki font kısmı replikaya benziyor.
-Bahsettiği orijinalde olan kalın kitapçık bende de var. O bakımdan orijinale benziyor.
-Sahte olanın silikon poşedinin üzerinde yazı var orijinalde yok benimkinde yazı var. O bakımdan sahteye benziyor.
-Sağ ve sol kulaklık için olduğunu belli eden L-R yazıları orijinale benziyor.
-Kulaklığın silikonunu çıkarınca herhangi bir seri numarası yazmıyor. Bu açıdan da replikaya benziyor.
hocam bende de kalın kitapçık ve ıd yok ama geri kalan orijinale benziyor iade etsem mi

20201004_003953.jpg

Benimkinin kutusunun arkasındaki bandrolün oradaki yeri kazıdım kodu okuttum orijinal diyor ama kulak içinin silikonunu çıkardım herhangi bir şey yazmıyor.
Product Authentication bu siteden sorguladım.
Orijinal kutunun içine sahte ürün koymuş olabilir mi? Kulaklığın şarj kutusu kolay açılıp kapanıyor. Kapağı sabit durmuyor ayrıca.
Birkaç videoyu inceledim. Ürünüm ya sahte ya da değil. Komedi resmen. Gidin mağazalardan satın alın böyle uğraşmayın. Bir daha da internetten almam zaten.

Son düzenleme:

Ben de Hepsiburada'dan aldım ve bugün ulaştı elime. Model Earbuds Basic 2 hemen hemen aynı şekilde yarı orijinal yarı replika. S/N ve diğer kodu okuttum ancak yanlış yazıyor. Daha da ilginci bir ince ve bir kalın kitapçık geldiği halde Xianomi Türkiye garantisi çıkmadı. Sizde son durum nedir? Konu hakkında bir çözüm bulabildiniz mı?

Ben de Hepsiburada'dan aldım ve bugün ulaştı elime. Model Earbuds Basic 2 hemen hemen aynı şekilde yarı orijinal yarı replika. S/N ve diğer kodu okuttum ancak yanlış yazıyor. Daha da ilginci bir ince ve bir kalın kitapçık geldiği halde Xianomi Türkiye garantisi çıkmadı. Sizde son durum nedir? Konu hakkında bir çözüm bulabildiniz mı?

Xiaomi Türkiye Garantisi bende de çıkmadı. Tam anlayamadım ben hala. Kutudaki barkodu okutunca orijinal diyor ama kulaklığın kendisi orijinal gibi gelmedi bana. Şarjı çabuk gidiyor ve oyun modunu aktif ettiğim halde oyunda ses gecikmesi oluyor. Kulaklığın şarj kutusunun kapağı sabit durmuyor. Bu bana ders olsun kesinlikle herhangi bir elektronik eşyayı internet üzerinden almam bir daha.

Geri
Yukarı