Çözüldü XMP açmak görüntüde bozulmalara yol açar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zalplex

Centipat
Merhaba, RAM modelim G.Skill Ripjaws V 8x2 (16) 3200MHz DDR4 CL16 RAM'larim son zamanlarda oyunlarda başıma gelen görüntü bozulmalarından şikayetçiyim. Bunun sebebini araştırırken bir yakınımız RAM'lerden kaynaklı olabileceğini söyledi. XMP açmak böyle şeylere sebep olabilir mi?

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 49
Çözüm
Goruntu bozulmalari ekran karti ile alakalidir diye biliyorum. XMP actiktan sonra boyle olduysa kapatin, sonucunu gorun. Devam ediyorsa OCCT ile ekran karti testi yapin.

Hocam MSI Afterburner bu oyunda uyumsuzluk yapıyor. Değerleri gösteren bar açıkken sadece değerlerde bozulma oluyor kapatınca sorunum çözülüyor. Bilgisayarı ilk aldığımda çeşitli oyunlarda bu sorunları yaşadım fakat CMD'yi yönetici olarak çalıştırım sfc/scannow komutunu yazdığım zaman problemim çözülmüştü. Dün gece oynarken fark ettim sorunum devam ediyor sandım fakat program ile alakalı.

XMP kapatıp denediniz mi?

Denedim sorunum düzelmiyor fakat MSI Afterburner ile alakalı.
Goruntu bozulmalari ekran karti ile alakalidir diye biliyorum. XMP actiktan sonra boyle olduysa kapatin, sonucunu gorun. Devam ediyorsa OCCT ile ekran karti testi yapin.

Hocam MSI Afterburner bu oyunda uyumsuzluk yapıyor. Değerleri gösteren bar açıkken sadece değerlerde bozulma oluyor kapatınca sorunum çözülüyor. Bilgisayarı ilk aldığımda çeşitli oyunlarda bu sorunları yaşadım fakat CMD'yi yönetici olarak çalıştırım sfc/scannow komutunu yazdığım zaman problemim çözülmüştü. Dün gece oynarken fark ettim sorunum devam ediyor sandım fakat program ile alakalı.

XMP kapatıp denediniz mi?

Çözüm

O halde ramde bir sorun yok. Afterburner yerine başka bir program kullanmayı deneyin.

O halde RAM'de bir sorun yok. Afterburner yerine başka bir program kullanmayı deneyin.

Hocam geçen BIOS'a gireyim dedim ASUS ıncredıble kısmında del tuşuna art arda bastım ekran yarısı beyaz oldu geldi gibi oldu ve çok milisaniyelikti BIOS'a girerken böyle şeylerin olması normal mi?

Ek: BIOS kısmında hiçbir bozulma yaşanmadı.

Hocam geçen BIOS'a gireyim dedim ASUS ıncredıble kısmında del tuşuna art arda bastım ekran yarısı beyaz oldu geldi gibi oldu ve çok milisaniyelikti BIOS'a girerken böyle şeylerin olması normal mi?

Ek: BIOS kısmında hiçbir bozulma yaşanmadı.
Hocam bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Biraz evhamlı gördüm sizi :)

Geri
Yukarı