XMP açtıktan sonra kasa kapanmıyor

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, XMP bilmiyordum 2 sene sonra öğrendim bugün sabah açtım sonrada ekran kapandı kasa kapanmadı çalıştı. Sonradan defalarca kez bu işlemi yaptım kasa kapandı. Acaba sorun neden olabilir?

Gigabyte GA-A320M-H rev 1.0
Team group teamgroup-UD4-3200 8.0GB
Hexacore AMD Ryzen 5 1600, 3568 MHz (35.75 X 100)
Radeon RX 570 series (4 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri kapattım şimdi. Ancak 700 MHz birden yükseliyor. Anakart desteklediğini söylüyor. Kitapçığında acaba güç kaynağı Game Power'in markası sorun bundan dolayımı olabilir. Anlamadım. Sistem yeni kurdum. Her şey güncel. Anakartta güncel. Kapatınca sorun düzeldi herhalde RAM test programı açıp öyle kapatmayı denemiştim açıkken aynı sorun oldu. Bu sefer XMP kapatıp denedim kapandı. Ancak anakarttansa sorun ne kadar hızı desteklediğini nasıl öğrenebilirim? Belki biraz daha yükseltilebilir.

Desteklenen bellek türleri programda böyle yazıyor

Desteklenen Bellek Türleri DDR4-1333, DDR4-1600, DDR4-1866, DDR4-2133, DDR4-2400, DDR4-2667, DDR4-2933, DDR4-3200 SDRAM

Son düzenleme:
Geri kapattım şimdi. Ancak 700 MHz birden yükseliyor. Anakart desteklediğini söylüyor. Kitapçığında acaba güç kaynağı Game Power'in markası sorun bundan dolayımı olabilir. Anlamadım. Sistem yeni kurdum. Her şey güncel. Anakartta güncel. Kapatınca sorun düzeldi herhalde RAM test programı açıp öyle kapatmayı denemiştim açıkken aynı sorun oldu. Bu sefer XMP kapatıp denedim kapandı. Ancak anakarttansa sorun ne kadar hızı desteklediğini nasıl öğrenebilirim? Belki biraz daha yükseltilebilir.

Desteklenen bellek türleri programda böyle yazıyor

Desteklenen Bellek Türleri DDR4-1333, DDR4-1600, DDR4-1866, DDR4-2133, DDR4-2400, DDR4-2667, DDR4-2933, DDR4-3200 SDRAM
Orda yazana bakma her zaman o hızlara çıkamıyor, 4400 yazan anakartlara 4000 MHz bellek takınca orası burası ayrı oynuyor kafayı yiyor :D

Sizce kaç MHz kadar çıkartılabilir. Acaba diyorum anakart bu RAM modelini desteklemiyor mu? QVL list diye bir şey varmış. Bu anakartın bu listesini nasıl bulabilirim?

Anakartın RAM destek sayfasına baktım. Bazı RAM'lerde 2666 MHz kadar destekliyor. Haklısınız galiba.Konu açtık madem illa bakan olcaktır.Pek fps farkı yok arkadaşlar.En fazla 10 20 burda video var.Onun için üzülmeye gerek yok :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı