XMP profili açınca mavi ekran oluyor

batuhan3232

Decapat
Merhaba ASUS anakart kullanıyorumda DOCP açınca profilden mavi ekran yiyorum. DOCP kapatıp manuel fclk 1600 çekip RAM'i 3200 yapınca sanki XMP açık değil gibime geliyor. Ben nasıl performanslı yapacağım?

Sisteminiz nedir? XMP kapalı olarak elle girebilirsiniz. 1,35V da verebilirsiniz.

Bakabilirsiniz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G.Skill bir marka RAM 1660 Super çift slot 3200 RAM 3600 işlemci otomatik profilden açınca mavi ekran yiyorum ama kapatıp manuel 3200 RAM frekansını seçip fclk 1600 yapınca sıkıntı yok oyle açık olmuyor XMP nasıl yapacağım?

Manuel girdiğinizde sorun olmuyorsa öyle kullanın. Manüel girmeniz ile XMP açmanız aynı performansı verir.

Öyle değil ama. RAM'in frekansı sonuçta aynı oluyor. Aynı performansı veriyor. XMP'nin yaptığı tek şey RAM frekansını değiştirmek. Sen de onu elle yapmış oluyorsun. Neticed.

Bakabilirsiniz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun aynısını yapamam ki sıkıntı olur bence.

Öyle değil ama. RAM'in frekansı sonuçta aynı oluyor. Aynı performansı veriyor. XMP'nin yaptığı tek şey RAM frekansını değiştirmek. Sen de onu elle yapmış oluyorsun. Neticede aynı şey.

Doğru yapmışım değil mi ekstra başka bir şey yapılıyor mu, fclk 1600 MHz 3200 RAM seçiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı