XP SP3 Kurulumu Sırasında "Failure" Hatası

erdem sümer

Kilopat
Daha fazla  
Pentium 2 PC'yi yeniden hayatta tutmaya karar verdim. Benim için paha biçilmez bir yeri var fakat ben bu sisteme XP SP3 kurmak istiyorum, ne yaptıysam başarısız oldu.

Sistemi CD ROM ile başlatma konumuna aldım. Diski okuduktan sonra failure hatası verip şu an yüklü olan XP SP2'yi tekrar başlatıyor.

XP SP2'ye Chrome ve diğer yazılımları kuramıyorum. Kendi yerleşik Internet Explorer'ı internete girmiyor. PC internete bağlı ama internete giremediği için format atıp XP SP3'ü kurmak istiyorum

Anakartta ise slot bulunduran 40 pini de olan bayağı bir eski sistem. Award BIOS var. Üzerinde BIOS menüsü de bayağı bir eski ve doğal olarak UEFI desteklemiyor

Disket sürücüsü takılı her şey normal çalışıyor (tüm bağlantıları filan doğru) ama görmüyor. Disket sürücüyü BIOS ayarında mı ayarlayamadım? Acaba bu yüzden de başlangıç disketi oluşturamıyorum. Çıldıracağım, Nasıl yükleyeceğim ben buna SP3'ü?

Yardımlarınızı en kısa sürede bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Neden Windows XP kurmaya çalıştınız?Windows XP'nin genişletilmiş desteği bitti.Hızlı olmasını istiyorsanız Windows 7 SP1 yükleyin.
2-İsterseniz ESED NOD32 veya Kapserkry yükleyin o güvenlik sağlanmaz.

Yani kısacası Windows XP önermiyorum.

Bende de eski bir PC vardı bende Xp SP3 attım D diskinde CS 1.6 Full Türkçe varmış yükledim oynadım fakat 1 saat sonra ekran gitti daha cevap vermedi sanırım anakart elveda dedi. Benimde hayata döndürme planlarım söndü.

1-Neden Windows XP kurmaya çalıştınız?Windows XP'nin genişletilmiş desteği bitti.Hızlı olmasını istiyorsanız Windows 7 SP1 yükleyin.
2-İsterseniz ESED NOD32 veya Kapserkry yükleyin o güvenlik sağlanmaz.

Yani kısacası Windows XP önermiyorum.
Adamın sistemi Pentium 2. Pentium 4 bile değil. Windows 7 bile kurması onu çok zorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı