Xperia Cihazlarında TA Bölümünün Yedeğini Almak

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Bu konuda TA bölümünün yedeğinin nasıl alınacağını anlatacağım. Bu bölümün yedeğini alarak DRM keylerini, Bravia ve X-Reality Engine'ı ve hatta telefonunuzun bootloader kilidini açtığınızda garantinizi kurtarabilirsiniz.

Desteklenen Cihazlar:
----------
Sony Xperia Z1 Compact
Sony Xperia Z1
Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia Z
Sony Xperia ZL
Sony Xperia ZQ
Sony Xperia ZR
Sony Xperia ION
Sony Xperia S
Sony Xperia SL
Sony Xperia SP
Sony Xperia Acro S
Sony Xperia T
Sony Xperia TL
Sony Xperia TX
Sony Xperia M
Sony Xperia V
Sony Xperia P
Sony Xperia L
Sony Xperia U
Sony Xperia Go
Sony Xperia Sola
Sony Xperia Miro
Sony Xperia Tipo
Sony Xperia J
Sony Xperia E
Sony Xperia Tablet Z

Desteklenmeyen Cihazlar:
--------------
Tüm Sony Ericsson Xperia modelleri

Yapılması gereken işlemler :
1- https://github.com/DevShaft/Backup-TA/archive/v9.11.zip Bu adresten gerekli aracı indirin. Arşiv dosyasını bir klasöre çıkartın.
2- ADB'yi kullanabilecek diğer programları kapatın. (PC Companion, Flashtool vb.)
3- Telefonu her zaman kullandığınız şekilde açık tutun.
4- Klasörün içindeki Backup-TA.bat dosyasını çalıştırın.
5- Lisans sözleşmesini kabul etmek için herhangi bir tuşa basın.
6- Telefon hakkında- Derleme Numarası kısmına birçok kez basıp Geliştiri Seçeneklerini açın. Geliştirici Seçenekleri'nden USB Hata Ayıklaması seçeneğini aktif hale getirin.
7- Bilgisayarda açmış olduğunuz uygulamada 5 tane seçenek çıkacak. Biz yedeğini almak istediğimiz için 1 yazıp Enter'a basacağız.
8- Telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayacağız.
9- İşlemler başlayacak. TA bölümünün yedeği arşivi açtığınız klasörün içindeki "backup" klasöründe hazır olacak.

Konunun XDA Linki ve işlem videosu : [TOOL][LB][ROOT] Backup TA v9.11 for Windows [20140615] - XDA Forum

Selam benim z1 backup yapmadan bootlode kilidini açtım DRM key kayboldu. Elimde başka bir z1 var, onun backup yedeğini aldım . Benim cihaza bu yedeği atsam (Başka bir z1 den alınan) bir sorun olurmu ?

Konuyu hortlattım ama malesef yardıma ihtiyacım var. Yedekleme işlemini yaptım test etmek için video daki gibi 3' e basıp ardından Y 'ye basıp 1 tuşuna basıp entera basıyorum ve bu hata geliyor. Yardım edermisin ROM atacağım. Cihazım Z1

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (113).png
    Ekran Görüntüsü (113).png
    182,7 KB · Görüntüleme: 350
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı