Xperia Ray ST18i 4.1.B.0.587 ICS Güncelleme Rehberi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Xperia Ray ST18i telefonunuzu en son çıkan 4.1.B.0.587 ICS sürümüne göncellemek için farklı yöntemler mevcut.

İncelikle buradan güncel Firmware sürümünü indirin:

ST18i_4.1.B.0.587_CE_1252-3693_ForsakenNGL.rar

Güncelleme yapmadan önce telefondaki SMS, Kişiler ve uygulamalarınız gibi ihtiyacınız olan şeyleri güncelleyin. Google hesabınıza bağlıysanız kişilerinizi ve uygulamalarınızı güncellemenize gerek yok.

Güncelleme Yöntemi #1

PC Companion'ı indirip kurun. Kurulum esnasında telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamayın. Yazılım istediğinde bağlantıyı yapın.

Güncellemek için PCC > Destek > Yazılım Güncelleme > Yazılımı Onar

Güncelleme Yöntemi #2

SUS (Sony Update Service) kullanarak da cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Yazılımı bilgisayarınıza indirip kurun ve adımları takip edin.

Güncelleme Yöntemi #3

Cep telefonuzu bir operatörden aldıysanız yukarıdaki güncelleme işlemleri işinize yaramayabilir. Dert değil. Tamamen radikal bir başka yöntem mevcut: Flashtool!

1. Öncelikle Flastool'u indirin ve kurun. Ardından C:\flashtool\firmwares klasöründe ne var ne yok silin.
  2. Yukarıdaki bağlantıdan indirmiş olduğunuz Firmware dosyasını indirip C:\flashtool\firmwaresklasörüne çıkartın.
  3. Flashtool'u çalıştırın ve güncellemek için yıldırım butonuna basın.

diqA8.png
  4. Flashmode seçiliyken OK deyin. LT15i Firmware gözükecektir. OK deyin.
  5. Sağ kısımda kutular bu şekilde olmalıdır:

XrN0P.png
  6. Ekran da da gösterildiği gibi telefonun USB kablosunu sökün.
  7. Telefonun ses kısma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu takın, güncelleme başlayacaktır.
  8. Güncelleme bitene kadar bekleyin. Güncelleme bitince kabloyu söküp telefonu başlatın. İlk açılış 2 dakika sürebilir, pili sökmeyin!

Teşekkürler Recep abi, hemen telefonu güncelliyorum.

- - - Güncellendi - - -

1. Sağ kısımda kutular bu şekilde olmalıdır:

XrN0P.png

Bende Exclude TA diye bir şey çıkmıyor.

- - - Güncellendi - - -

Cihazı Rootlayıp tüm işlemler bittikten sonra cihazınızı PC Companion veya Update Service ile güncellemeyin. Cihaz Brick olur.
Recep abi internetten böyle bir şey okudum, doğruluk payı var mı?

Cihazın root'lu değilse root etme. Türkçe kurallarını katleden, gerçek hayattaki ağzından salayalar saçarak "Hayıır, geri zekalı, öyle değil, böyleeee!!!" tarzında konuşmasını yazıya döken insanların tavsiyelerini lütfen bu foruma taşıma. Telefonunu yukarıdaki yöntem ile güncelle. Düşük de olsa telefona SIM kilidi gelme ihtimali var ama onun da çözümü var.

Teşekkürler Recep abi telefonu sorunsuz bir şekilde güncelledim. Buraya bakarak telefonunu güncellemek isteyenler olabilir, telefonu USB'ye takarken geri tuşuna değil ses kısma tuşuna basıyoruz.

Teşekkürler Recep abi telefonu sorunsuz bir şekilde güncelledim. Buraya bakarak telefonunu güncellemek isteyenler olabilir, telefonu USB'ye takarken geri tuşuna değil ses kısma tuşuna basıyoruz.

Rehber güncellendi, bilgi için teşekkürler ;)

Recep abi ICS ile Gingerbread'ın kamera performanslarını karşılaştırmak istiyorum. Onun için Gingerbread'e nasıl dönerim. Bir de daha sonra 4.04'e geçmek istersem Gingerbread'den Android 4.04'e yukarıda senin anlattığın gibi direkt güncelleyebilir miyim?(4.03'e güncellemeden direkt 4.04'e)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı