Xperia S, Bootloader kapatırken Brick oldu

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ben telefonu bootloader'ını açıp, root edip, CWM Recovery ile 4.1.2 stok ROM'unu yükledim. Sonra 6.B.0.200 güncellemesini almak için flashtool ile bootlader kapatmak istedim. Şuradaki adımları harfiyen izledim. Flashing Finished yazısınıda aldım. Sonra kabloyu çektim. Telefonu açmak istedim. Güç düğmesine basılı tutunca açılması gereken telefon, yeşil ışık yanıp söndü, çok kısa titredi ve açılmadı. İşlemleri tekrarladım sonuç aynı. Sonra CWM Recovery açayım derken unutup ses kısma yerine ses açma tuşuna basılı tutup güç düğmesine bastım, telefon 3 kere titredi. Daha sonra telefon bildiğiniz öldü... Hiçbir şeye tepki vermiyor, ne prize takınca şarj, ne açılıyor, ne de bilgisayara bağlayınca vs... Flashtool açıkken bağlayınca cihazın flashtool modunda bağlı olduğunu söylüyor ve şöyle bir uyarı veriyor:

INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Şimdi benim bir hatam galiba bu işlemi yaparken ''Sahte konumlara izin ver'' ve '' USB Hata Ayıklama'' seçeneklerini işaretlemedim. Büyük sıkıntıdayım... Telefon öldü mü sizce? Ne yapmam gerek? En azından bootloader kapandı mı acaba? Kapandıysa garantiye gönderebilirim...

Telefonu bir süre kendi haline bıraktıktan sonra bilgisayar, telefon açılmasada tanıdı. Yani en azından flashtool. Flashtool ile en güncel stok ROM'u yükledim. Başlarda değişen bir şey olmadı fakat sonra telefon durduk yere açıldı, Sony ve Xperia yazıları geldi, renklerin geçişi geldi yani standart açılma başladı. Fakat uzun süre bekledikten sonra yine kırmızı ışıklı, tepki vermeyen hale döndü. Biraz daha öylece bıraktım ve bu sefer önce download modunda sonra da normal bir şekilde sonunda açıldı. Fakst batarya bitikti, dokunmatik devreye bile girmeden kapandı. :) Şarj edip açtım ve şuan 6.2.B.0.211 sürümünde güzelce çalışıyor telefon.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı