Xperia XZ Premium vs S8 vs iPhone 7

tufanyildiz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Bu aralar acil telefon almam gerekiyor. Kendi kullandığım iPhone 6s'i abime vermek zorunda kaldım. Ondan önce de iPhone 5 kullanıcısıydım. iPhone 7 düşünüyordum fakat şuan ön siparişteki Xperia XZ Premium ve Galaxy S8'de dikkatimi çekti. iOS'a alıştım fakat Android için de ön yargılı değilim.

Telefonu Almanya'dan alacağım dolayısıyla bana biraz daha uyguna gelecek. Ayrıca Xperia XZ Premium alırsam ön siparişe özel 299 Euro değerinde kulaklık ile birlikte geliyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

S8 en mantıklısı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aralarında en iyi cihaz bana göre S8. Donanım ve performans konusunda Iphone 7 modeli her iki cihazdan daha iyi. S8 Almanya da sana ne kadara gelecek bilemiyorum açıkçası. Türkiye fiyatları üzerinden konuşursam bu telefonların hiçbiri de fiyatını hak etmiyor.

Daha çok ne amaçlı kullanacaksınız?

Özellikle kullanacağım bir yanı yok. Genel olarak kullanacağım. Benim için biraz daha önemli olan uzun bir süre stabil kullanılabilmesi ve kamera. Fakat bu cihazların hepsinin bu özellikleri karşıladığını düşünüyorum.

Aralarında en iyi cihaz bana göre S8. Donanım ve performans konusunda Iphone 7 modeli her iki cihazdan daha iyi. S8 Almanya da sana ne kadara gelecek bilemiyorum açıkçası. Türkiye fiyatları üzerinden konuşursam bu telefonların hiçbiri de fiyatını hak etmiyor.

Almanya'dan yaklaşık olarak 600 Euro gibi bir fiyata gelecek hocam cihazlar. Benim de başta kafamdan iPhone 7 geçiyordu fakat S8'i görünce tasarımı çok hoşuma gitti :)

Söyle söylemek gerek; şimdi s8 cam kasa, eğer ben telefonu düşürürüm vs diyorsanız s8 almayın cam değişimi çok pahalı. XZ alacaksanız donanım ,kamera güzel kağıt üstünde ama şahsen şüpheliyim bekleyin derim. İphone 7 almayın illede apple diyorsanız zorlayın 8'i bekleyon devrimsel yenilikler olacağı söyleniyor. Bunların dışında HTC U11 tanıtıldı birkaç güne ön siparişe açılacak, U11'de güzel telefon donanımhaber incelemesini çekti. S8'de şöyle bir şüphe var; ülkemizde exynos 8895'li S8 var exynos 8895'in üretim sürecinde kalitesiz silikon kullanıldığı idda ediliyor, bu da snapdragon 235'e göre %30 gibi fazla güç tüketimi yaptığını iddia ediyorlar ama doğruluğu kesin değildir.

Söyle söylemek gerek; şimdi s8 cam kasa, eğer ben telefonu düşürürüm vs diyorsanız s8 almayın cam değişimi çok pahalı. XZ alacaksanız donanım ,kamera güzel kağıt üstünde ama şahsen şüpheliyim bekleyin derim. İphone 7 almayın illede apple diyorsanız zorlayın 8'i bekleyon devrimsel yenilikler olacağı söyleniyor. Bunların dışında HTC U11 tanıtıldı birkaç güne ön siparişe açılacak, U11'de güzel telefon donanımhaber incelemesini çekti. S8'de şöyle bir şüphe var; ülkemizde exynos 8895'li S8 var exynos 8895'in üretim sürecinde kalitesiz silikon kullanıldığı idda ediliyor, bu da snapdragon 235'e göre %30 gibi fazla güç tüketimi yaptığını iddia ediyorlar ama doğruluğu kesin değildir.

iPhone 8'i beklemeyi bende isterim fakat acil olarak almam gerek bu ara. Şuanda bir telefon alırsam iPhone 8 çıkana kadar kullanıp burda satabilirim. Sonra da iPhone 8 tekrar alabilirim. Yurt dışından alma şansım var. Böylece zararım da çok fazla olmaz.

Madem imkanınız var ve daha önceden zaten IOS deneyimi yaşamış olduğunuz için bence S8 veya XZ Premium arasında tercihinizi yapın. Daha sonra iP8 denildiği gibi devrimsel özellikler getirirse (ki olabilitesi var) iP8'e geçersiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı