Xperia Z Ana Ekranı Döndürme ve 64 GB Hafıza Kartı Desteği

aLbaTRoss

Hectopat
Yer
üsküdar
Daha fazla  
Meslek
ziraat bankası servis görevlisi
Arkadaşlar merhaba ilk android telefon deneyimim Xperia Z. Telefondan oldukça memnunum ancak birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim,

İlk olarak normalde oyun oynarken internette gezinirken falan ekran sizin çevirdiğiniz yönde dönüyor internette izlediğim bir kaç videoda ana ekrandayken de ekran dönüyordu ben de dönmüyor.

Kamerayı açtığım anda otomatik olarak odaklanıyor ve fotoğraflar çekiyor ben hiç bir tuşa basmadan :) 64 GB kart takabilir miyim?

Telefon hakkında bölümüne girersem bunlar yazıyor :

model numarası :c6603
android sürümü : 4.1.2
anabnat sürümü : 9x15A-ACEFWMAZQ-30110017-11
derleme numarası : 10.1.A.1.434

Yardımlarınız için teşekkürler ..

Yeni konu açtığınız iyi olmuş. Üstelik sürüm numarasını da yazmanız daha iyi olmuş. Öncelikle sürümünüz eski. Şu anda en güncel sürüm 4.2.2 tabanlı 10.3.1.A.0.244. Sony 4.2.2 güncellemesinden sonra 64 GB SD kartlara destek sundu. Bu yüzden öncelikle en güncel sürüme ivedilikle güncellemeniz lazım.

Kamera > Ayarlar kısmından Hızlı Başlatma özelliğini kapatın.

Stock Launcher'de ekranı çevirdiğinizde Launcher dönmez. Fakat https://www.technopat.net/forum/android-telefonlari/24629-xperiaa-launcher-3-0-0-a.html buradaki Launcher'ı indirip Ayarlar kısmından "Automatic Screen Orientation"'ı seçersen Launcher'de de çevirdiğinde döner.

Güncelleme işlemini nasıl gerçekleştireceğim, ayarlardan kapattım teşekkürler :) Ana ekran kamerayı açtığımda yaklaşık 2-3 saniyede açılıyor kamera normal midir ?

Telefonunuzdan Update Center'i açtığınızda internete bağlanıp en güncel sürümü size indirmesi lazım. Ya da telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Sony PC Companion aracılığıyla da güncelleme yapabilirsiniz.

Güncellemeyi yaptıktan sonra bu sürenin azaldığını göreceksiniz. Hatta benim dediğim Launcher'i da yükleyin. Şu anda bende 1 saniye bile sürmüyor kameranın açılması.

Yeni bir konu daha açtım ona da bakarsanız sevinirim :) Şu an internet paketim bitti ama geçen gün Update Center'i açtım ve güncelleme yoktu diye hatılıyorum şuna işteyim eve gittiğimde tekrar denerim bilgi veririm. Telefonu alalı 2 ay olmuştur yanılmıyorsam 2 ya da 3 internette gezinirken dondu ekrandaki görüntü ile dondu kaldı hiçbir işlem yapamadım zar zor kapadım telefonu. Ya da yandan kilit açma tuşuna bastığımda dondu ve siyah gri karışımı bir renk dondu kaldı ekranda kapadım açtım düzeldim bu sorunlar güncellemeden dolayı mıdır ?

Update Center'de gözükmesi lazım. Gözükmüyorsa bile telefonu bilgisayar USB kablosu ile bağlayın. Sony PC Companion Center'ın yazılımınızı güncellemesi lazım. Hiç olmadı Xperia Z 10.3.1.A.0.244 Güncelleme ve ROOT Rehberi | Technopat buradaki rehbere göre güncellersiniz fakat öncelikle Update Center'ı ve Sony PC Companion Center'ı deneyin.

Güncellemeler ile çok sayıda sorun çözüldü. Mutlaka ama mutlaka güncellemeniz gerekiyor. Takıldığı zaman Güç tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basarsınız. Telefonu yeniden başlatır öyle yaparsanız. Ama güncelleştirmeler ile takılma minimum düzeye indi. Hele benim dediğim Launcher'i kullanırsanız. Güncelledikten sonra birkaç ayarı değiştirdiniz mi yağ gibi çalışır :)

Güncellemeden sonra Launcher yazılarınıza bakacağım mutlaka :)

- - - Güncellendi - - -

Launcher'ı vermiş olduğunuz siteden indireceğim herhangi bir sorun yaşamam değil mi ? :) Bir de hangi virüs programını kullanıyorsunuz ben Avast'ı indirdim ama işe yarıyor mu yaramıyor mu çok anlamıyorum her gece uyumadan taratıyorum virüs bulmuyor. Bir de Clean master diye bir program kullanıyorum ne işe yaradığını çok anlamadım ara girip temizle diyorum temizlik yapıyor :)

Linklerde herhangi bir sıkıntı yok. O sitede Android'in kalbi atıyor zaten öyle söyleyebilirim size :) Avast'ı kullanabilirsin. Zaten nereden ne indirdiğinize dikkat ediyorsanız bir problem çıkmayacaktır. Marketten veya dışarıdan öyle her uygulamayı indirmezsen tabiri caizse iyice araştırıp emin olduktan sonra indiriyorsan bir sorun olmaz.

Zaten çok bir şey telde hafıza kartı olmadığı için bir şey indiremiyorum. Real racing 3 var, Dungeon hunter 4 var öyle yani ufak tefek programlar markette gezerken yıldızlara yorumlara indirme sayısana dikkat ediyorum :) Telefon kaç saat şarj oluyor benimki en az 2 saatte oluyor hiç kullanmıyorum şarjdayken. Bir de Akıllı telefonmu aldım Prizin yanından kombine mi aldım anlamıyorum deli gibi şarj yiyor bu akıllı telefonlar :):):)

Sık sık şarj isteme tüm akıllı telefonların genel sorunudur :) Hangi telefonu alırsanız alın biraz prize bağımlı yaşarsınız. Güncellemelerle şarj süresi hissedilir şekilde uzadı bunu da belirtmemde fayda var. Aşağı yukarı 2 saatte şarj olur zaten. Bir ricam da cümleye büyük harfle başlayalım. Türkçe kurallarına özen gösterelim :) Forumda kurallar sıkıdır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı