Xperia Z1 mi Not 3 mü ?

Pacan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhabalar.

Telefon almayı düşünüyorum. Aklımda 3 tane telefon var. Iphone 5s not3 ve z1. 5s farklı bi kraterde not3 ile z1 arasında kaldım ama z1 daha iyi dediler ve sanki öyle gibi, sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum. Yurt dışından alacağım için fiyatta sıkıntı yok.

Eğer plastik deri ve plastik dikiş istiyorsan Note 3, bir alt modeli ile arasında yeni model bile çıkarmaya gerek duyulmayacak ve gereksiz pahalı bir model istiyorsan Xperia Z1. Özellikle kamerası olsun ekranı olsun yenilikçiliği olsun, tasarımı olsun çığır açan bir telefon arıyorsan Lumia 1020.

Ürün ResmiKapatKapat
Ürün AdıSAMSUNG N9000 GALAXY NOTE III JET BLACK AKILLI TELEFON, ONION SAMSUNG NOTE 3 KILIF MAT BEYAZSONY XPERİA Z1 SİYAH AKILLI TELEFON
Artırılabilir HafızaVarVar
Bellek(MB)3 GB RAM2 GB
BluetoothVarVar
Dijital KameraVarVar
EKRAN BOYUTU5.7"5"
Ekran Çözünürlüğü (Piksel)1920 x 10801920 x 108
Ekran TipiFull HD Super AMOLEDFull HD TRILUMINOS
GPRSVarVar
Garanti Süresi(Yıl)22
İşlemci Hızı (Mhz)1.9 Ghz+1.3 Ghz Dört Çekirdek2.2 GHz Dört Çekirdekli
İşletim SistemiAndroid 4.3 (Jelly Bean)Android 4.2 (Jelly Bean)
Kamera Çözünürlüğü(Piksel)13 MP20.7 MP
Klavye TipiDokunmatikDokunmatik
MARKASAMSUNGSONY
MODELN9000 GALAXY NOTE IIIXPERİA Z1
PilLi-ion 3,200 mAh-
Saklama Kapasitesi (Mb)32 GB-
Şebeke Frekansı (MHz)850 / 900 / 1800 / 1900-
USBVarVar
3GVarVar
Wi-Fi (Kablosuz Bağlantı)VarVar
PUSH E-MAIL DESTEĞİVarVar
EDGEVarVar
GPSVarVar
Dokunmatik EkranVarVar
Desteklenen Hafıza KartımicroSDmicroSD
Hafıza Artıma Kapasitesi64 GB'a Kadar64 GB'a kadar
Ağırlık (gr.)-169
Bekleme Süresi (Saat)-En fazla 880 saat
Konuşma Süresi(Saat)-En fazla 14 saat
Ürün Fiyatı2199,00 TL2199,00 Tl

Benim tavsiyem Z1.

Note 3 aldım, ekran vasat. Batarya vasat. Performans vasat. Beklenenleri karşılamıyor. Bir düştüğünde yandaki sahte metaller çiziliyor, kırılıyor ve boyası çıkıyor. Elde tutuşu da ağrı veriyor. Tek başarılı yeri kalemi. Kalem için de alınmaz...

Tek kelime ile NOT.3 Derim dostum...

Bak adam daha telefonun adını yazamıyor gelmiş tavsiye ediyor. Adam aldı pişman oldu. Kulaktan dolma bilgiyle işe girersen böyle olur. Şimdi bana karşı çıkıp utanmadan Samsung fanboyluğu ve internette her gördüğünü inanan beyin kapasitenle arkadaşın ürünün negatif özelliklerini abarttığını söylersin.

Öncelikle RAM 3GB deniyor. Ben 2.85 çıkmasını beklerken 2.66 GB çıktı. iPhone'da da 1016MB RAM var, nedem 1,5GB demiyorlar? Ayrıca RAM optimizasyonu iğrenç ötesi. Bir de sensörlü kılıflardan takınca 1 günü bulamıyor (ekran parlaklığı en düşükte, sadece arama için).

Merhabalar.

Telefon almayı düşünüyorum. Aklımda 3 tane telefon var. Iphone 5s not3 ve z1. 5s farklı bi kraterde not3 ile z1 arasında kaldım ama z1 daha iyi dediler ve sanki öyle gibi, sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum. Yurt dışından alacağım için fiyatta sıkıntı yok.

Z1 ve sony kalitesi tartışılmaz. Ötesi yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı