XPG 256 GB S40G RGB ve MSI B450M PRO-VDH Plus anakart uyumu

DOVAHKIIN53

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,
Sistem değişikliğinden sonra Ryzen 5 2600 işemcim için MSI B450M PRO-VDH Plus anakart satın aldım. Fakat daha önce SSD kullanmadığım için XPG S40G RGB 256 GB M.2 SSD'nin bu anakarta uyumlu olup olmadığına hiç bakmadan aldım. Kendi araştırmama göre SSD anakarta uyuyuor fakat hiçbir montaj videosu veya forum tartışmalarında bu ikilinin olduğu bir inceleme göremedim. Bu SSD bu anakarta uyumlu mu, bir de buraya sorarak emin olmak istedim.
Anakart: B450M PRO-VDH PLUS
SSD: XPG 256GB S40G RGB PCIe Gen3x4 M.2 Sata Ssd Disk AS40G-256GT-C
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende o markayı almış bulundum daha çok RGB'si için fakat RGB bir türlü çalıştıramadım.

Merhaba, SSD'yi başlığı açtıktan 3-4 gün sonra satın aldım ve kullanıyorum RGB özelliğini kullanmak için XPG RGB software uygulamasını indirirseniz kullanabilirsiniz.

İçinden vida çıktı mı çıkmadıysa nerden alıcam
İçinden vida çıktı mı hatırlamıyorum ama evde alet çantam vs. olmamasına rağmen sıkıntısız bir şekilde takmıştım, büyük ihtimal anakart veya SSD'nin kutusunda vardır. Fakat SSD'yi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Okuma hızı %30, yazma hızı %45 falan düştü. Sağlık durumu kötü yazıyor. Isınmasın diye RGBleri bile kapalı kullanıyordum. En kısa zamanda ben de değiştirmeyi düşünüyorum. 1 yılda bu hale geldi, en fazla 4-5 ay daha gider diye düşünüyorum.

İçinden vida çıktı mı hatırlamıyorum ama evde alet çantam vs. olmamasına rağmen sıkıntısız bir şekilde takmıştım, büyük ihtimal anakart veya SSD'nin kutusunda vardır. Fakat SSD'yi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Okuma hızı %30, yazma hızı %45 falan düştü. Sağlık durumu kötü yazıyor. Isınmasın diye RGBleri bile kapalı kullanıyordum. En kısa zamanda ben de değiştirmeyi düşünüyorum. 1 yılda bu hale geldi, en fazla 4-5 ay daha gider diye düşünüyorum.
Artık çok geç başka 2,5 ssd alsak herşeyi 2,5 luğa atsak ısınmaz dimi sadece windows m2 de olsa idare eder mi

Yeni konular

Geri
Yukarı