XPG 512 GB SX8100 SSD'nin okuma yazma hızı düşük

RelentlesSss

Kilopat
Daha fazla  
SSD: XPG 512 GB SX8100.
Anakart: Gigabyte H410M h
Pazartesi günü hazır sistem aldım. BIOS güncellemelerini ekran kartı güncellemelerini yaptım. Daha sonra Crystal marktan test yaptığım da SSD'nin okuma hızının 1770 yazma hızının 1700 olduğunu gördüm ve neden böyledir? Çözümünü bulamadım yardımcı olursanız memnun olurum hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın desteklediği en yüksek hızlar o kadar olabilir mi? Çünkü şöyle bir video var ve 970 EVO Plus'tan sizin söylediğiniz hızları almışlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınızın desteklediği en yüksek hızlar o kadar olabilir mi? Çünkü şöyle bir video var ve 970 EVO Plus'tan sizin söylediğiniz hızları almışlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart ve SSD NVMe teknolojisini destekliyor. İnternette birkaç sitede bu teknolojinin en hızlı depolama teknolojisi olduğu yazıyor anlamadım tam olarak.

Anakart ve SSD NVMe teknolojisini destekliyor. İnternette birkaç sitede bu teknolojinin en hızlı depolama teknolojisi olduğu yazıyor anlamadım tam olarak.
Evet, destekliyor anakartınız ancak belli bir limit dahilinde. "PCIe x2 SSD desteği" şeklinde belirtilmiş anakartın resmi sitesinde:

"PCIe x2 SSD desteği"nin hız limiti; bazı kaynaklarda, sizdeki ve videodaki gibi 1770 MB/s, bazılarında da 1900-2000 MB/s. olarak belirtilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı