Rehber XPG Battlecruiser kasa bağlantıları

@kr0nos6 fanların güç kablolarından mı bahsediyorsunuz? Öyleyse sorun yok. 3 pinlik fan güç bağlantıları 4 pinlik yerleşkeye uyacak şekilde tasarlanıyor.

Zaten anakarttaki portta bir çıkıntı var. Fan kablosunda da iki adet ince çıkıntılar var. Onlar denk gelecek şekilde takın. Kenarda anakarttaki porttan bir pin boş kalacak, hiçbir sıkıntı olmaz bu şekilde.

Çok teşekkürler hocam.
2 Adet çıkıntı olduğuna göre sağ ya da sol da onemli değil o zaman tamamdır :D.

Çok teşekkürler hocam.
2 Adet çıkıntı olduğuna göre sağ ya da sol da onemli değil o zaman tamamdır :D.
Rica ederim. Sağ sol hakkındaki yorumunuzu anlayamadım ama zaten tek şekilde yapabilirsiniz bu bağlantıyı. Güzel kasa, hayırlı olsun :)

Rica ederim. Sağ sol hakkındaki yorumunuzu anlayamadım ama zaten tek şekilde yapabilirsiniz bu bağlantıyı. Güzel kasa, hayırlı olsun :)

Hocam merhabalar benim de bir sorum olacak. Ön panelden 2 ARGB, 2 RGB kablosu geliyor ya; ARGB kabloyla RGB kabloyu takmanın ne farkı olacak? Nasıl olsa tuş üzerinden kontrol ediyoruz.

Hocam merhabalar benim de bir sorum olacak ön panelden 2 ARGB 2 RGB kablosu geliyor ya ARGB kabloyla RGB kabloyu takmanın ne farkı olacak nasıl olsa tuş üzerinden kontrol ediyoruz.

Ve de RGB olan kablo nereye takılabilir?

@AlpErbas önden gelen o kablolar sizin de dediğiniz gibi kontrolcü için. Eğer o kontrolcüyü kullanmayacaksanız takmanıza gerek yok.

Eğer bir RGB fan veya şerit kullanıyorsanız ve bunları kasa üstünden kontrol etmek istiyorsanız, bu aksesuarların RGB kablolarını önden gelen RGB kablolarına takabilirsiniz. Onun dışında kullanılması zorunlu değil.

@AlpErbas önden gelen o kablolar sizin de dediğiniz gibi kontrolcü için. Eğer o kontrolcüyü kullanmayacaksanız takmanıza gerek yok.

Eğer bir RGB fan veya şerit kullanıyorsanız ve bunları kasa üstünden kontrol etmek istiyorsanız, bu aksesuarların RGB kablolarını önden gelen RGB kablolarına takabilirsiniz. Onun dışında kullanılması zorunlu değil.

Peki niye 2 tane ARGB kablosu var, 1 tane yeterli degil mi? Sadece fanların ışıklarının kasa uzerinden kontrol edilmesine yaramiyor mu?

Peki niye 2 tane ARGB kablosu var, 1 tane yeterli degil mi? Sadece fanların ışıklarının kasa uzerinden kontrol edilmesine yaramiyor mu?
Evet, sadece o işe yarıyor. Ne kadar çok o kadar iyi mantığıyla yapılmış. Cidden de öyle, bu sayede daha çok fan veya şerit bağlama imkanı sunuyor.

Geri
Yukarı