XPG Battlecruiser kasada SilverStone PF360M fanların önünü kapatıyor

BrkyArdn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kasa elime dün geçti. SilverStone'nin PF360 model sıvı soğutmasını kasanın üst tarafına takmaya kalktığımda, kasanın arkasındaki stok fanı aşağıya indirmeden takamadığımı fark ettim. Fanı aşağıya çektikten sonra takmaya kalktığımda ise neredeyse kasanın arkasında ki 120mm fana neredeyse değmek üzere olduğunu gördüm. Şu an sıvı soğutma üst kısma sorunsuz şekilde giriyor fakat, arkadaki fana çok fazla yakın ve önünü çok az kapatıyor. Bu durum hava çıkışını etkiler mi? Herhangi bir problem arz eder mi? Sıvı sogutmayı kasanın önünemi takmalıyım?

Onu denedim ama sıvı soğutma aparatı bahsettiğiniz metal parçanın içine tam olarak oturmuyor. Bir kısmı dışarda kalıyor. Sığmıyor yani.
@Sylveon yardımcı olabilir misiniz?
Bu şekilde monte edebilir miyim? Örnek bir toplama videosundan buldum. 360mm radyatörü ön tarafa takıp, kasa ile birlikte gelen fanları üst kısma taksam diyorum. Sıcaklığı etkiler mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak aklımdaki bu.
Öndekini değil üsttekini yapman lazım.

Yanlış yapmışsın, üstteki plakayı sökeceksin ters çevireceksin, çıkıntılı yeri üste gelecek, radyatör ve fanları montajlayıp, plakayı geri yakacaksın, kablo bağlantılarını da yapıp kullanmaya başlayacaksın. 😁

Çukur olan kısmına radyatör sığmıyor işte oraya fanlarımı takacağım? Birazdan montaja başlıyorum.
Demek istediğim tam olarak bu. Radyatörün bir kısmı dışarıda kalıyor ve montaj yapmamı engelliyor.

Dosya Ekleri

• rad.jpg
    rad.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
Çukur olan kısmına radyatör sığmıyor işte oraya fanlarımı takacağım? Birazdan montaja başlıyorum.
Demek istediğim tam olarak bu. Radyatörün bir kısmı dışarıda kalıyor ve montaj yapmamı engelliyor.
Çukur olan kısmı iç tarafa bakacak, sök paneli çukur kısmına radyatörü montajla, radyatöre fanları tak, kasanın fanlarını hiç elleme, sonra paneli takar montajı tamamlarsın. Takıldığın yer olursa yazarsın. 😁

Montaj bitti. Gayette güzel olduğunu düşünüyorum. Sürkülasyonu etkilemiyor, kasanın içi buz gibi. Birazdan sıcaklıklara bakacağım.

Dosya Ekleri

• F9FBCF19-18CD-4DEA-BEDF-48910FE49F54.jpeg
    F9FBCF19-18CD-4DEA-BEDF-48910FE49F54.jpeg
    149,5 KB · Görüntüleme: 92
Niye öne montajladınız? Üst kısım montaj yapmak için müsait, uğraşmamışsınız, fanların da yerini değiştirmişsiniz, takıldığınız yer olursa yazın dedim, yapmamışsınız bile, neyse umarım ısınma sorunu olmaz. 😁

Hocam maalesef üst tarafa olmuyor. Burasıda gayet güzel oldu. İşlemci %100 yük altında 50-55 derece arasında. Hava akışı çok iyi. XPG battlecruiser gerçekten güzel bir kasa.

üst tarafda 3 fan var nasıl olmuyor.ben üst tarafı 398mm olan kasama sığdırdım . o şekilde hem kabarcıklar pompaya dolar ömrü kısalır. üst tarafı zorla

Yeni konular

Geri
Yukarı