XPG D30 vs Crucial Ballistix

Sosyal Şapka

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sistem topluyorum ve 2 ram arasında kaldım. Daha fazla verip Crucial Ballistix almaya değer mi? 300 lira önemli bir para ama ciddi fark olacaksa verebilirim. XPG için hepsiburada Visa indirimi ile 50 TL daha düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çip olarak Ballistix tabii ki daha iyi, 3200MHz'lik modüllerden Rev.E çıkıyor. Hoş, ikisi de gayet iyi çipler. Bu konuda çok düşünmenize gerek yok.
Sonuç olarak, benim tavsiyem fazladan verip Ballistix almanız.

Siparişi verdim, iptal etmeli miyim?
Eğer overclock yapmayı pek planlamıyorsanız, iptal etmeniz şart değil. Dilerseniz daha performanslı ve uzun ömürlü olması için siparişi iptal edip Ballistix alabilirsiniz. Seçim size kalmış :).

Eğer overclock yapmayı pek planlamıyorsanız, iptal etmeniz şart değil. Dilerseniz daha performanslı ve uzun ömürlü olması için siparişi iptal edip Ballistix alabilirsiniz. Seçim size kalmış :).
Overclock yapmayacağım. İptal etmemeye karar verdim. Teşekkür ederim.

Ballistix'leri 3600MHz CL14 yaparak kullanıyorum. Bu RAM'lerin olayı zaten el ile girişmekte, dümdüz 3200MHz CL16 kullanılacaksa ucuz olan iş görür.

MHz'i yükseltmek ve CL değerini düşürmek ne gibi faydalar sağlıyor açıklayabilir misiniz?
Ve ayrıca Crucial Ballistix için OC yapma rehberi açıldı mı daha önce konu olarak?

MHz'i yükseltmek ve CL değerini düşürmek ne gibi faydalar sağlıyor açıklayabilir misiniz?
Ve ayrıca Crucial Ballistix için OC yapma rehberi açıldı mı daha önce konu olarak?

Kısaca daha iyi performans. Burada işlemcinin sınırını da bilmek lazım, 3000Mhz CL 15 RAM'i 3600Mhz CL14 yaptığında Ryzen 3000 serisi bir işlemciye kazandırdığı bonusu Ryzen 1000 serisine kazandırmaz.

Kısaca daha iyi performans. Burada işlemcinin sınırını dabilmek lazım, 3000MHz CL 15 RAM'i 3600MHz CL14 yaptığında Ryzen 3000 serisi bir işlemciye kazandırdığı bonusu Ryzen 1000 serisine kazandırmaz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Crucial Ballistix alacağım. İşlemcim 11400F, anakartım ise MSI B560M Tomahawk olacak(5066MHz'e kadar destekliyor.) Yarın Teknosa'nın mağazasından 3600 MHz olanı 3200 MHz olanından daha ucuz olduğu için almaya gideceğim. Sisteme zarar vermeyecek şekilde en iyi performansı almak için ne kadar OC yapmamı önerirsiniz ve attığım sisteme göre kazandıracağı performans iyi olur mu?

Geri
Yukarı