XPG Gammix D30 Overclock

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. AMD Ryzen 5 2400G APU sistemimden daha fazla FPS alabilmek için, sistemimde 2x8 şeklinde takılı olan XPG Gammix D30 RAM'lerimi 3200 MHz'den 3600 MHz'ye overclock etmek istiyorum ancak bunu yaparken voltaj değerleriyle oynamak istemiyorum çünkü ömrünü kısaltacağından şüpheleniyorum. Şu an RAM'lerimi 3400 MHz'ye overclock ettim ancak 3600 MHz yapmak istiyorum. Yaparsam RAM'ler zarar görür mü? İnternette XPG Gammix D30 aynı RAM'lerin fabrika çıkışlı olarak 3600 MHz şeklinde satıldığını gördüm. Elimdeki mevcut RAM'lerden herhangi bir farkı var mı? Bana kalırsa birebir aynı RAM'ler oldukları için, potansiyel olarak RAM'lerimi 3600 MHz'de çalıştırabilirim, değil mi?

Bilinçli yaparsanız, PS Watt'ınız yetiyor ise sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

"Memory Try It!" kısmına gel oradaki 3600 seçeneklerinin hepsini teker teker dene. Eğer bilgisayar açılmazsa bilgisayarı kapat. Bilgisayar kapalıyken BIOS pilini çıkar, geri tak BIOS sıfırlanıp düzelir.

"Memory Try It!" kısmına gel oradaki 3600 seçeneklerinin hepsini teker teker dene. Eğer bilgisayar açılmazsa bilgisayarı kapat. Bilgisayar kapalıyken BIOS pilini çıkar, geri tak BIOS sıfırlanıp düzelir.
3400 MHz'de iken Fortnite oynadım. Maçın ortasında iken oyun dondu ve çöktü, kendi kendini kapattı. Bende 3200 MHz (XMP) ayarına geri çektim.
RAM'ler pek kaliteli değil galiba. En azından overclock için iyi değiller. Ucuz gaming RAM'ler sonuçta.

3400 MHz'de iken Fortnite oynadım. Maçın ortasında iken oyun dondu ve çöktü, kendi kendini kapattı. Bende 3200 MHz (XMP) ayarına geri çektim
Bence O.C yapmayın hocam. Satın güzelce 3600 MHz fabrika çıkışlı alın.

Merhaba. AMD Ryzen 5 2400G APU sistemimden daha fazla FPS alabilmek için, sistemimde 2x8 şeklinde takılı olan XPG Gammix D30 RAM'lerimi 3200 MHz'den 3600 MHz'ye overclock etmek istiyorum ancak bunu yaparken voltaj değerleriyle oynamak istemiyorum çünkü ömrünü kısaltacağından şüpheleniyorum. Şu an RAM'lerimi 3400 MHz'ye overclock ettim ancak 3600 MHz yapmak istiyorum. Yaparsam RAM'ler zarar görür mü? İnternette XPG Gammix D30 aynı RAM'lerin fabrika çıkışlı olarak 3600 MHz şeklinde satıldığını gördüm. Elimdeki mevcut RAM'lerden herhangi bir farkı var mı? Bana kalırsa birebir aynı RAM'ler oldukları için, potansiyel olarak RAM'lerimi 3600 MHz'de çalıştırabilirim, değil mi?

A320M-A Pro'nun 3600 desteği yok ki? Max 3200Mhz.

A320M-A Pro'nun 3600 desteği yok ki? Max 3200Mhz.
Valla RAM'lerimi 3400 MHz'ye ayarlayınca, anakart kabul etti bunu. Hatta görev yöneticisine girdim, 3400 MHz yazıyordu. Ayrıca oyunun çökmesine sebep olduğuna göre muhtemelen destekliyordur?
Anakart bana en fazla 4200 MHz overclock yapma imkanı sunuyordu açılan listede. Tabii asla bunu denemem. Patlar RAM'ler.

Geri
Yukarı