XPG Invader için fan tavsiyesi

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Kasamda şu anda 7 adet fan kullanıyorum (3 adet önde, 2 adet üstte, 1 adet egzoz, 1 adet radyatöre takılı yanda fan var). Sıcaklık olarak bir problemim yok ama kulaklık takmadığım zamanlarda fan sesleri boşta bile çok rahatsız ediyor. Fanları yağlamayı denedim ama yağlama delikleri yok.

Bana sessiz, mümkünse RGB fan önerir misiniz? Bütçe yaklaşık 1000 TL (kasamın ön tarafı 360mm, üst tarafı 240mm destekliyor.)

Bu site güvenilirdir ve bu marka ve modelin daha güçlü bir versiyonunu kullanmaktayım. Hiç şikayetim olmadı. PWM olarak anakart üzerinden otomatik hız kontrollü kullanırsan eğer bir fan çoğaltıcı 4 pinli bir kablo ile, gayet sessiz ve etkili çalışacaktır. Adreslenebilir RGB de mevcut. Tabi beyaz renk olması da tabi senin için uygun olursa.

Tamamen sessizliğe oynayacaksan şundan öneririm;
Sessiz olan bir RGB fan pek yok.
Ben kasanın görünmeyen kısmında yani ön tarafında RGB olmayan düz fanlarımı kullanıyorum. Arka ve üst fanlar direkt olarak görünür olduğu için RGB ayrı bir hava katıyor bence. Şimdi almışken bütün fanları değiştireyim diyorum. Bu önerdiğiniz fanlar kasada nasıl duruyor acaba herhangi bir fotoğraf var mı elinizde?

Ben kasanın görünmeyen kısmında yani ön tarafında RGB olmayan düz fanlarımı kullanıyorum. Arka ve üst fanlar direkt olarak görünür olduğu için RGB ayrı bir hava katıyor bence. Şimdi almışken bütün fanları değiştireyim diyorum. Bu önerdiğiniz fanlar kasada nasıl duruyor acaba herhangi bir fotoğraf var mı elinizde?
Bu şekil gözükür.

1653064456849.png

Bu site güvenilirdir ve bu marka ve modelin daha güçlü bir versiyonunu kullanmaktayım. Hiç şikayetim olmadı. PWM olarak anakart üzerinden otomatik hız kontrollü kullanırsan eğer bir fan çoğaltıcı 4 pinli bir kablo ile, gayet sessiz ve etkili çalışacaktır. Adreslenebilir RGB de mevcut. Tabi beyaz renk olması da tabi senin için uygun olursa.
Benim anakart beyaz olduğu için kasa da hoş olabilir beyaz fanlar. Teşekkür ederim bu model de aklımda olacak.

Benim yolladığım linkte de nasıl durduğuna dair fotoğraflar var aslında. Yani her kasada tabi farklı duracaktır ama geneli siyah olan bir kasada eğer tüm fanlar beyaz olursa güzel bir kontrast yakalayabilirsin.
Ben kasamı aydınlık sevdiğim için tabi biraz abartmış olsam da bütçeyle birlikte gösteriş de değişip gelişebiliyor.

Bu sıralar anti-RGB savunanlar çok var. Yani RGB'yi gökkuşağı amaçlı değil de bence statik konsept bir şekilde kullandıktan sonra bu kadar nefret edilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Mesela ben turuncu tema kullanıyorum ve çok da memnunum.

bonus 15.jpg

Çok hoş duruyor hocam elinize sağlık. Attığınız linkteki fandan sadece 1 adet kalmış :( .

Yukarıdaki rpm'i düşük olduğu için ideal serinlik ve düşük ses verecektir diye düşünüyorum.

Bu yukardakinin de RPM fazla olmasına rağmen sesi bir önceki kadar. Hava üfleme değeri az ama. O nedenle az hava üfleyen çok devirli fanlardan dolayı sesi eşitliyor.

Üsttekini almanı tavsiye edebilirim bu durumda.

Geri
Yukarı