Çözüldü XPG Precog USB kulaklık algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VQ35DETT

Kilopat
Daha fazla  
Önceki kulaklığımla ilgili her şeyi kaldırıp bu kulaklığı taktım, bütün USB portlarını denedim fakat bir türlü kulaklığı görmüyor. Geçen seneler Corsair Void Pro RGB almıştım onda ses alsam bile çok çok çok kısık geliyordu. Kulaklıkta sorun var sanıp iade ettim fakat meğerse bilgisayarımın kaliteli kulaklığa alerjisi varmış. Kulaklığın ses kartının ışığı yanıyor fakat kulaklığın yanması gereken LED kısımları yanmıyor. 3.5mm jak opsiyonu var. Öyle taktığım zaman ses alabiliyorum fakat ses yongam yeterli olmadığı için tam potansiyelini kullanamıyorum. Ses aygıtını varsayılan olarak monitörümü seçiyor. Kulaklığı hiçbir şekilde algılamıyor. Sorun gider dediğimde "genel ses sürücüsü sorunu" diyor fakat çözüme ulaştırmıyor. İnternette sesle ilgili çözüm sunan bütün videoları izledim uyguladım, ekran kartı ve ses driverini kaldırdım, tekrar kurdum fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. Yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Bu 3.5mm takınca mı oluyor yoksa USB takınca mı?
  • Bilgisayarın ve kulaklığın nedir?
  • Kulaklığı USB'den takınca sistem tepki veriyor mu? Aygıt Yöneticisi tazeleme yapıyor mu?

• Önceki kulaklığımla ilgili driveri kaldırdığımdan beri varsayılan ses aygıtını monitör olarak seçiyor. 3.5mm takınca ses alıp aygıtı değiştirebiliyorum fakat USB takınca hiçbir şekilde bilgisayar tarafından algılanmıyor.
  • Bilgisayarım MSI B250M GAMING PRO anakart, Intel i5 7500 işlemci, AMD RX 480 8 GB ekran kartından oluşan toplama bir sistem. Önceki kulaklığım Snopy Rampage SN-RW1, yeni kulaklığım XPG Precog.
  • Kulaklığı USB'den takınca sistem hiçbir şekilde tepki vermiyor. Sistem ve Aygıt Yöneticisi tepki vermiyor. Aygıt Yöneticisini elle tazelesem bile hiçbir tepki yok. Hatta 10 dakika önce bilgisayarıma format attım fakat hiçbir şekilde değişim olmadı. Sorun aynen devam ediyor.
Güncelleme: Kulaklığı arkadaşımın bilgisayarında denedim kulaklığın kendisi ve bütün fonksiyonları aktif olarak çalışıyor. Sorun benim bilgisayarımda.

Güncelleme 2: Arkadaşımdan gelip kulaklığı tekrar bilgisayarıma taktığımda "XPG Precog Gaming Headset"cihazınızı ayarlıyoruz dedi ve kullanabilmeye başladım. Konu çözüldü, kilitlenebilir fakat neden böyle olduğuyla ilgili beni aydınlatabilecek birisi varsa minnettar olurum.
Ses aygıtını varsayılan olarak monitörümü seçiyor.
  • Kulaklığı USB'den takınca sistem tepki veriyor mu? Aygıt Yöneticisi tazeleme yapıyor mu?

• Önceki kulaklığımla ilgili driveri kaldırdığımdan beri varsayılan ses aygıtını monitör olarak seçiyor. 3.5mm takınca ses alıp aygıtı değiştirebiliyorum fakat USB takınca hiçbir şekilde bilgisayar tarafından algılanmıyor.
  • Bilgisayarım MSI B250M GAMING PRO anakart, Intel i5 7500 işlemci, AMD RX 480 8 GB ekran kartından oluşan toplama bir sistem. Önceki kulaklığım Snopy Rampage SN-RW1, yeni kulaklığım XPG Precog.
  • Kulaklığı USB'den takınca sistem hiçbir şekilde tepki vermiyor. Sistem ve Aygıt Yöneticisi tepki vermiyor. Aygıt Yöneticisini elle tazelesem bile hiçbir tepki yok. Hatta 10 dakika önce bilgisayarıma format attım fakat hiçbir şekilde değişim olmadı. Sorun aynen devam ediyor.
Güncelleme: Kulaklığı arkadaşımın bilgisayarında denedim kulaklığın kendisi ve bütün fonksiyonları aktif olarak çalışıyor. Sorun benim bilgisayarımda.

Güncelleme 2: Arkadaşımdan gelip kulaklığı tekrar bilgisayarıma taktığımda "XPG Precog Gaming Headset"cihazınızı ayarlıyoruz dedi ve kullanabilmeye başladım. Konu çözüldü, kilitlenebilir fakat neden böyle olduğuyla ilgili beni aydınlatabilecek birisi varsa minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı