XPG Pylon 650W, 5600X ve 3060 Ti sistemi besler mi?

Siya

Kilopat
CPU: Ryzen 5 5600X.
Kasa: Ranker Cygnus V2 Beyaz.
MOBO: (Karar verilmedi.)
GPU: 5700 XT, 3060 Ti, 2070S. (Üçünden biri olacak.)
CPU soğutma: ID-Cooling SE-224-XT. (Sipariş edildi.)
RAM: Adata D30 16 GB 3000 MHz. (Sipariş edildi.)
SSD: Samsung 870 EVO 500 GB. (Sipariş edildi.)
HDD: Seagate 1TB 3.5" 7200RPM (Sipariş edildi.)

Kuracağım sistem böyle. Ancak PSU konusunda kararsızım, malum kritik bir konu. Aslında başlıktaki PSU'yu almaya kararlıydım, genelde olumlu yorumlar da görmüştüm. Ama Sosyal'de gördüğüm şu yorum sonrası biraz kafam karıştı.

Giriş-orta seviye sistemler için tercih edilebilecek bir güç kaynağı.

Benim sistemim orta seviye değil sonuçta. İleri seviye denebilir. Bu güç kaynağına emanet edebilir miyim sistemi? Fiyatı şu an 550 lira civarı. Açıkçası bütçeme de uyuyor. Ama ilerde pişmanlık yaşamak istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz ortalamanın üzerinde sayılabilir, evet.

Pylon 650W yeterli olacaktır.

Bütçenizi arttırabilirseniz Core Reactor öneririm, aradaki fiyat farkına kesinlikle değer:

Sisteme zaten yükseltme yapmayı düşünmüyorum. Son topladığım sistem olur. Bu PSU ile bu kasayı yıllarca kullanmak istiyorum.

Hocam vasat Xigmatex 600W'ım RTX 3060 Ti ve R5 2600X'i besliyor. 65W TDP'li R5 5600X'li sistemi hayli hayli besler ama siz almışken PSU'yu kaliteli alın. Benim gibi ileride duruma bakarız tarzında yatırım yapmayın sisteme.

Bu PSU ile bu kasayı yıllarca kullanmak istiyorum.

O zaman bir kere bütçenizi aşın, daha kalitelisini alın, tavsiyem bu yönde.

XPG Core Reactor çok üst seviye bir ürün, aradaki fiyat farkına değer:

Maalesef bütçemi aşıyor. Yani bunu alırsam muhtemelen anakart bütçesinden kısmak zorunda kalacağım. Ben en iyisi yarın İncehesap'taki gaming gecesini bekleyeyim. Belki bu ürün ya da bunun kadar kaliteli olan başka bir PSU 600 TL altına düşer. Eğer düşmezse de sanırım XPG Pylon 650W alırım. Zaten evimizde regülatör var, elektrik kesintilerine karşı o da koruma sağlıyor. Bu kadar tavsiye ediliyorken Pylon beni mahçup etmez diye düşünüyorum. Tek anlamadığım kısım, acaba orta seviye için mi yoksa ileri seviye için mi tavsiye ediliyor oluşuydu. Hala da çok anlamış değilim :D @RPM

Maalesef bütçemi aşıyor. Yani bunu alırsam muhtemelen anakart bütçesinden kısmak zorunda kalacağım. Ben en iyisi yarın İncehesap'taki Gaming gecesini bekleyeyim. Belki bu ürün ya da bunun kadar kaliteli olan başka bir PSU 600 TL altına düşer. Eğer düşmezse de sanırım XPG Pylon 650W alırım. Zaten evimizde regülatör var, elektrik kesintilerine karşı o da koruma sağlıyor. Bu kadar tavsiye ediliyorken Pylon beni mahcup etmez diye düşünüyorum. Tek anlamadığım kısım, acaba orta seviye için mi yoksa ileri seviye için mi tavsiye ediliyor oluşuydu. Hala da çok anlamış değilim :D @RPM

Orta seviye bir psudur ama kalitelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı