Çözüldü XPG Spectrix S40G 512 GB SSD hız değerlerindeki düşüş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yüksek DPI

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Elimde XPG Spectrix S40G 512 GB NVMe SSD'si bulunmakta. Bu SSD'yi 3 ayı aşkın süredir sorunsuz şekilde kullanmaktayım. Geçenlerde Windows kaynaklı karşılaştığım bir sorun sebebiyle format atıp temiz kurulum yaptım. Daha önce kontrol ettiğimde Crystal Disk Mark uygulaması üzerinden vadedilen gibi 3500/3000 okuma ve yazma değerlerini görüyordum. Şu anki yaptığım format sonrasında değerlerim bir hayli düştü. Sizce neden kaynaklı olabilir? Ekte şu anki düşük olan okuma yazma değerlerini bırakıyorum.

disk1.PNG

SSD Firmware güncelleyin. RGB modunu kapatın. Olmazsa testi ATTO ile tekrarlayın.
SSD'nin takılı olduğu slotu değiştirmiş miydiniz?

SSD'nin takılı olduğu slot hala aynı, bir değişiklik yapmadım. Firmware kendi sitesi üzerinden güncellenmesi gerekiyor sanırsam ama yapamadım.
Chipset sürücülerini kurup tekrar deneyin isterseniz.
Dediğiniz gibi chipset sürücülerini güncelledim. Gene benzeri durumda sonuçlar

SSD Firmware güncelleyin. RGB modunu kapatın. Olmazsa testi ATTO ile tekrarlayın.
SSD'nin takılı olduğu slotu değiştirmiş miydiniz?

ATTO ile de benzer sonuçları aldım hocam.
Nasıl yapamadınız? RGB modunu kapatın bu arada.

Şu şekilde Adata'nın kendi sitesindeki SSD'nin sürücü bölümündeki exe uygulamasını indiriyorum uygulamayı çalıştırınca no device hatası alıyorum. Defalarca denememe rağmen ilerleyemedim

Şu şekilde Adata'nın kendi sitesindeki SSD'nin sürücü bölümündeki exe uygulamasını indiriyorum uygulamayı çalıştırınca no device hatası alıyorum. Defalarca denememe rağmen ilerleyemedim

USB bellek takmanız lazım. USB'ye yazdırıyorsunuz, daha sonradan sistemi o USB ile Boot ediyorsunuz. Ben öyle biliyorum.

Geri
Yukarı