Çözüldü XPG Summoner klavye güncelleme sonrası tuşlar basmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Orkuns

Kilopat
Daha fazla  
XPG Summoner Summoner5b-bkctr Blue Switch kablolu oyuncu klavyesi modelini yakın zamanda satın aldım. Bugün yazılımına bir Update geldi. Yaptım ve sonrasında genel olarak tüm tuşlar çalışmamaya başladı. Birkaç defa basmam gerekiyor. Şu metni yazarken acı çektim resmen. Yazılımı sildim. Düzelmedi. Bu durumu yaşayan, çözen bir arkadaş var m?

Çözüm
FN+ESC tuşlarına aynı anda bir süre basılı tutun. Reset atıyor ve sorun çözülüyor.
Çıkarıp taktım. Yazılımı silip yeniden yükledim. Komple klavyeyi kaldırıp tekrar yaptım. Değişiklik yok.

Hatta tuşların yeri de değişti. Alt tuşu space gibi birçok tuşun yeri kaydı.

Son düzenleme:
Klavyeden memnunmusun ben red switch almak istiyorum ama bulamıyorum nerde bulabilriim bir bilgin varmı
Ben 2 ay önce aldım xpg summoner red switch, gaming gen den. Şu an yok hiçbir yerde, bekleyeceksin stoğa gelmesini. Onun yerine daha kaliteli klavyelere bak. Stoğa gelince asus red swtich ıp57 mi ne var, çok tavsiye ediliyor ona bakabilirsin. Onun dışında illa şimdi alacaksan, corsait, steelseries gibi markaların sağlam klavyelerinden almanı öneririm paraya kıyıp.

Ek olarak xpg summoner red den memnundum, basım hissiyatı, ses vs baya iyiydi. Ama nedensizce bozuldu işte. Sanırım biraz da şans işi

Bugün tekrar açtığımda sorun yok gibi duruyor. Yazılımın içerisinde profilleri değiştirdim ( ki daha önce kurcalamamıştım. Sadece renkleri açtım. ) Şu an düzelmiş görünüyor.
Klavye hakkında yorum yapacak olursam öncelikle yazılım kısmı iyi değil. En azından daha önce Bloody kullanıyordum ona kıyasla zayıf ve güncelleme sonrası bu tip bir sorun yaşamama rağmen bir fix güncellemesi de daha atmadılar. Profillerde renk değiştirince tuşların basmaması, yerlerinin kayması falan ilk kez yaşadığım bir problem.
Bunun dışında bende red aradım ama bulamadım ondan bunu aldım ama ses olarak sıkıntı çıkarmıyor beni rahatsız etmedi. Bilek desteği bayağı rahat ve kullanışlı. Bu açılardan klavyeyi önerebilirim ama yazılım konusu hala üstünde çalışması gereken bir durum ne yazık ki.

Geri
Yukarı