XPG SX8100 512 GB düşük hızda çalışıyor

Gen3 x2 maksimum 1.7GB/s desteklemiyor mu hocam zaten?
Reddit'te bir yazıda Gen3 x?, ? işareti kaç olursa onu yaklaşık 900 ile çarpıyorduk o da bize maksimum alabileceğimiz hızı veriyordu diye bir şey görmüştüm.
Anladım anakartın en üst desteği 2gb altında yani. Peki bu şekilde kullanmaya devam edersem herhangi bir sorun ortaya çıkar mı?

Gen3 x2 maksimum 1.7GB/s gibi bir şey desteklemiyor mu hocam zaten?
Reddit'te bir yazıda Gen3 x?, ? işareti kaç olursa onu yaklaşık 900 ile çarpıyorduk o da bize maksimum alabileceğimiz hızı veriyordu diye bir şey görmüştüm.

Doğru evet, ben karıştırdım sanırım 1970 MB maksimum okuyup yazıyor. 100-200MB sapma olabilir gerçi. Benim B550-A PRO'nun ikinci yuvası da x16'ymış. Şaşırdım H410 gibi yeni nesil sayılabilecek bir anakartın tek yuvasının x2 olmasına.

M.2 slotunun sürümü düşük olduğu için aldığın hız da düşük. Gayet normal bir durum.

Doğru evet, ben karıştırdım sanırım 1970 MB maksimum okuyup yazıyor. 100-200MB sapma olabilir gerçi. Benim B550-A PRO'nun ikinci yuvası da x16'ymış. Şaşırdım H410 gibi yeni nesil sayılabilecek bir anakartın tek yuvasının x2 olmasına.
Intel ve düşük seviye anakart yan yana gelince şaşırmamanı tavsiye ederim. Z490 veya Z590 olmadığı sürece böyle çöp özellikleri koymayı severler.

Geri
Yukarı