XPrime winner oyuncu koltuğu inceleme

Öncelikle merhaba. Yeni aldığım ve ilk koltuğum olan XPrime winner oyuncu koltuğu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Oyuncu koltuğu alınır mı?
Oyuncu koltuğu almayı düşünen arkadaşlar bilgisayar başında ne kadar zaman geçirdiklerini ve konforlarını göz önüne almalı. Bu koltuğu almadan önce sıradan bir sandalye üzerinde saatlerce yaşamaya çalışıyordum. Günde 6-8 saat gibi bir süre bilgisayar başında geçince bu koltuk sizin en önemli yaşam alanınız oluyor. Koltuğu aldığınızda sırt, bel ve kalça ağrılarınız azalacak hatta yok olacak. Oyuncu koltuğu almak ise işin biraz daha lüks tarafı ve kaliteli bir ofis koltuğu da alabilirsiniz.

Neden XPrime winner?
Technopat Sosyal de biraz araştırma yaptım ve koltuk hakkında fazla bilgi olmasa da birkaç öneri olduğunu gördüm. Yerli olması ve diğer markalara göre daha uygun fiyat sunması benim için belirleyici oldu.

Mağaza hakkında.
Sipariş verdiğim satıcı üretici firmanın yan kuruluşu diyebilirim. Koltuk siparişten sonra imal ediliyor ve size gönderiliyor. İlk etapta aklıma acaba gelecek mi gibi sorunlar takılsa da firma ile iletişim kurduğumda geri bildirim sağladılar. Sizi tatmin edecek kadar ilgili olduklarını düşünüyorum. Üretim ve kargonun bana ulaşması 6 gün sürdü ve süreci göze aldığımızda gayet iyi bir süre.

XPrime winner nasıl?
Koltuk hakkında bahsetmeden boy ve kilo bilgilerini göz önüne almak gerekli. Boyum 167 cm ve kilom 80 kg. Ben oturduğum zaman koltuk bana göre uygun ve oturma kısmı dar değil. Sırt ve boyunluk kısmı ideal ve ayarlanabilir. Bel desteği minderi boyunluğa kadar yükselip alçalabilmekte. Oturduğum kısım fileli kumaştan olduğu için terleme sorunu olmadı. Mevsim kış olsa da yazında deri koltuklara nazaran daha az terleme olacaktır ve bu koltuk kaynaklı değil uzun süre oturma kaynaklı olacaktır. Sırt kısmı 180 derece açılabilmekte, farklı açılar da kullanılabilir ve uzandığım zaman devrilme ve denge kaybı olmuyor. Uzun boylu bir arkadaşla deneme şansım olmadı. Kol dayamalar üç boyutlu ayarlama imkanı sunuyor ileri geri, yukarı aşağı ve sağa sola dönüş sunuyor. Kol dayama yumuşak plastiksi bir yapıda ve kolunuzu acıtmıyor. Mekanizma sorunsuz çalışıyor ve koltuk amortisör kısmından da geri doğru yatabiliyor. Mekanizma kaliteli olsa da kol dayamalar ve mekanizma kapamaları ucuz bir hissiyat oluşturuyor. Kol dayamaların fazla ağırla dayanacağını düşünmesem de 80 kg biri için o kadar da dayanıksız sayılmaz. Tekerlekler oldukça güzel, kalın. Parke ve halı üzerinden rahat hareket ediyor. Ayaklar metal ve sağlam bir görünümü var fakat siyah ve kırmızı işlemeli olabilirdi. Alt kısımdan tutup sırt kısmını zorladığımda çok az bir esneme olsa da bunun normal olduğunu düşünüyorum zira araba koltukları bile bu esnemeyi yapıyor.

Son olarak koltuk ilk koltuğum olduğu için benim gözümde artıları fazla fakat beklentimden daha kaliteli çıktığını da eklemek isterim. Oturma alanına sığıyorum. Yumuşak ve ağrı yapmıyor. Bana göre son derece rahat ve vereceğiniz paraya değer. Kurulumu oldukça basit ve bir adet tornavida işinizi görecektir. 1180 TL için ideal diye düşünüyorum ve aktaracaklarım bu kadar. Aklınıza takılan kısımları yazarsanız cevaplamaya çalışacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211010_214549.jpg
    IMG_20211010_214549.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 139
  • IMG_20211010_214719.jpg
    IMG_20211010_214719.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 156
  • IMG_20211010_214803.jpg
    IMG_20211010_214803.jpg
    164,9 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende XPrime Plus beyaz modelini aldım. Fena değil ama eksileri var "ucuz etin yahnisi yavan olur." lafı çok doğru.

Plus modeli hakkında bilgim yoktu ama baktım ve eksi özellikleri var. Düz koltuk mantığında biraz rahatlık olarak sandalyeden iyi olacaktır. Evet, bazı parçalar ucuz hissettiriyor ama model farkı buna neden olabilir. Winner kullanım olarak Premium sayılır, daha fazlası var mı bilmiyorum. Plastik malzeme kalitesi bazı yerlerde ucuzluk hissini size geçiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı